reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple iMac

Apple, yine devasa bir finansal çeyrek sonucu açıkladı

Apple, dün akşam saatlerinde yine devasa bir finansal çeyrek sonucu açıkladı. Firma her çeyrek daha iyi hale geliyor.

Advertisement

Apple, son çeyrekte tam 123 milyar dolardan fazla gelir ve 34 milyar dolardan fazla net kâr açıkladı. Sadece üç aylık dönemde elde edilen bu rakamlar nefes keserken, firma bu sonuçlar ile alandaki tüm rakiplerini geride bırakmayı başardı. Pandeminin etkisiyle bozulan tedarik hatlarına rağmen rekor bir çeyrek dönemini daha geride bırakan Apple, en çok geliri yine iPhone’lar üzerinden elde etti. Firmanın en çok para kazandığı ikinci alan servisler oldu. Onu giyilebilir ürünler / aksesuarlar / ev ürünleri (Watch, AirPods) takip ederken, son iki sırayı Mac ve iPad’ler aldı.

Global olarak 1,8 milyardan fazla aktif cihaza sahip olduğunu açıklayan Apple, üç aylık dönemde sadece iPhone satışlarından 71 milyar dolar geliri kasasına koymayı başardı. Firma servislerden 19,5 milyar dolar, Mac’lerden ise 10,8 milyar dolar elde etti.

Teknoloji devi iPad’lerden 7,2 milyar dolar, giyilebilir ürünler / aksesuarlar / ev ürünleri kategorisinden ise 14,7 milyar dolar gelir elde etti. Firma eski dönemlere oranla sadece iPad’lerde ufak sayılacak bir düşüş gördü.

Apple, 2022’de de çok güzel bir yıl geçirecek gibi görünüyor. Şirket 2022’de ürün gamına burada yer alan çok sayıda yeni donanımı / ürünü dahil edecek ve bu ürünlerin hemen hepsi gerçek anlamda yok satacak.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın