reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iphone

Apple, iPhone’un 10’uncu yaşını kutluyor

Apple, iPhone’un 10’uncu yaşını kutluyor. 9 Ocak 2007’de Apple’ın kurucularından Steve Jobs’un Macworld etkinliğinde tanıttığı iPhone, satışa sunulduğu günden bugüne büyük başarılara imza attı. Steve Jobs, her modeliyle tüm dünyada büyük yankı uyandıran iPhone’u dokunmatik kontrollere sahip geniş ekran bir iPod, devrim niteliğindeki bir cep telefonu ve çarpıcı bir internet iletişim cihazı olarak tanımlamıştı.

Advertisement

Dünya genelinde 1 milyardan fazla satan iPhone hakkında Apple CEO’su Tim Cook açıklamalarda bulundu. iPhone’un insanların yaşamlarında vazgeçilmez bir parça olduğunu belirten Cook, cihazın eğlenmeyi, çalışmayı ve yaşama biçimlerini yeniden tanımladığını ifade etti. Cook bununla birlikte iPhone’un mobil bilişimde standartları da yeniden belirlediğini dile getirdi. İnsanların günlük yaşamları için önemli hale gelen milyonlarca uygulamanın yanı sıra iPad ve Apple Watch da dahil olmak üzere yeni ürünlere ilham veren iPhone ile ilgili Apple’ın pazarlamadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olan Phil Schiller da açıklamada bulundu. iPhone’un insanların hayatlarındaki en önemli cihaz haline geldiğini söyleyen Schiller, ilk iPhone’dan bugünkü iPhone 7 Plus’a kadarki tüm modellerin altın niteliğinde standartları oluşturduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı piyasaya süren Apple, bu yıl da yeni iPhone modelini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Büyük bir ihtimalle eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelinin farklı bir tasarım çizgisiyle gelmesi bekleniyor. Bu arada Steve Jobs’un gerçekleştirdiği ilk iPhone’un tanıtım videosunu haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO
https://youtu.be/-3gw1XddJuc