reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tim Cook, iPhone 8 sızıntılarından rahatsız

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8 ile ilgili olarak birçok sızıntı yaşanıyor. Gelen bilgiler yeni cihazın tamamen farklı bir tasarıma sahip olacağını ve gelişmiş özellikleriyle de fark yaratacağını gösteriyor. Tim Cook ise bu yıl ve gelecek yıllarda piyasaya sürülecek olan cihazlarla ilgili olarak ortaya atılan bu iddialardan oldukça rahatsız. 

Geçen yıl iPhone 7 ile birlikte tasarımda önemli yeniliklere gitmeyen ve teknik anlamda da devrimsel özellikler sunmayan Apple, eleştirilerin hedefi olmuştu. iPhone’un 10. yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 8 ile ilgili heyecan verici sızıntıların henüz iPhone 7 piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra başlaması ise kullanıcıların kafasını karıştırdı. Büyük bir kullanıcı kitlesi yeni iPhone’u beklemek için önceki modelde kalmaya devam ederken bazıları ise iPhone’u beklemek yerine Android tarafında piyasaya sürülen üst seviye modelleri satın aldı.

Tim Cook’un belirttiğine göre iPhone’un gelecek modelleri hakkındaki söylentiler nedeniyle kullanıcılar mevcut iPhone modelini almayabiliyor ve bu da iPhone’un satışlarına kötü etki ediyor. iPhone 8’in 5.8 inçlik tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı, kablosuz şarj desteği sunacağı ve 3D yüz algılama özelliğiyle geleceği iddia ediliyor. Bu kadar iddialı özellikler internet ortamına sızmışken iPhone 7 satışlarının düşmesi pek de şaşırtıcı değil. Apple, iPhone 8 ile beklentileri karşılayacak mı bunu hep birlikte göreceğiz.