reklamı kapat

POPÜLER

YouTube yeni tasarımıyla karşımıza çıkıyor

Video denildiğinde akla gelen ilk platform olan YouTube sitesinin genel görüntüsünde değişikliğe gidiyor. Yapılan ufak geliştirmeler sayesinde platformu kullanmak çok daha pratik bir hal alıyor.

Aslına bakarsanız YouTube’un kullanımı daha pratik bir tasarım üzerinde çalıştığı yaklaşık bir senedir biliniyordu. Herkes tarafından denenebilecek yeni tasarım uzun bir bekleyişin sonunda kullanıma sunuldu. İlk bakışta büyük bir farklılık göze çarpmasa da, detaylar daha rahat bir YouTube deneyimi vadediyor. Öncelikle videoların isimleri artık mavi değil, siyah renkte görünüyor. Ekranın solunda yer alan seçenekler çok daha kullanışlı şekilde düzenlenmiş görünüyor. Kanalların fotoğrafları ise artık daha ufak ancak yuvarlak formatta görünüyor. YouTube logosu ve arama çubuğu da yine ufalanlar arasında yer alıyor. Artık videolara veya takip ettikleriniz listesine bakarken “daha fazla yükle” tuşuna basmanıza gerek kalmıyor. Siz aşağı indikçe bu içerikler otomatik olarak yükleniyor. Kanalları açtığınızda ise kapak fotoğrafının daha geniş durduğu ve abone ol butonunun büyütüldüğünü görüyoruz.

Elbette bu ufak ancak kullanışlı değişikliklerin yanı sıra sitenin daha hızlı çalışmasını sağlayacak değişiklikler de yapıldı. Aynı zamanda yakında gece modunun da resmen kullanıma sunulması bekleniyor fakat bu konuda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

YORUMLAR