reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Artık tüm YouTube Premium aboneleri sevilmeyen yeni tasarımı test edebiliyor

Alanın lideri olmayan devam eden YouTube için bir süredir yeni web arayüzü test ediliyordu. İşte bu tasarım yine gündeme geldi.

Firma bugün beğenilmeyen yeni tasarımı tüm Premium YouTube üyelerinin denemesi için aktif hale getirdi. Buradaki bağlantıdan aktif edilebilen yeni tasarım için kısaca şu açıklama yapıldı: “Yeniden tasarlanan masaüstü izleme sayfamıza giderek YouTube’da daha iyi bir izleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Web tarayıcınızda YouTube’u açın. Artık video izlerken daha kolay bir şekilde ilgili içerikleri bulabilecek ve yorumlarla etkileşim kurabileceksiniz. Yalnızca masaüstü web sürümünde kullanılabilir.” YouTube’un kısa süre öncesine kadar aktif olarak test edilen yeni web arayüzünde, video başlığı, video açıklaması ve yorumlar gibi kilit içerikler videoların altından sağ tarafına taşınıyor. Videoların altında ise doğrudan tavsiye videolar karşımıza çıkıyordu. Bazı kullanıcılara açılan ve şimdiye kadar iyi geri dönüşler almayan yeni arayüz, videolar tam ekran yapıldığı zaman tüm içeriği alt tarafta bir araya getiriyordu. Yeni video keşfine odaklanıldığı düşünülen bu tasarım için daha önce, “Yakında herkes için aktif edilebilir ya da eleştiriler nedeniyle çıkmadan önce tamamen rafa kaldırılabilir” demiştik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra ikinci kısım gerçek oldu diye düşünmeye başlamıştık çünkü tasarım birçok kişide eskiye çevrilmişti. YouTube’un bu tasarımı güncelleyip tekrardan karşımıza getirme ihtimali elbette vardı ve geçtiğimiz hafta da tam olarak öyle olmuştu. Firma yeni tasarımı ufak dokunuşlar ile tekrardan bazı kişilerde test etmeye başlamıştı. Bu tasarımı ileride herkese açacak gibi görünen şirket, genel görüş olumsuz olmasına rağmen kendi seçtiği test kitlesinden olumlu geri dönüşler alıyor olabilir.

YouTube haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER