reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Lit Motors’u satın almak için harekete geçti

New York Times‘ta yer alan habere göre Apple, 2 tekerlekli araçlar üreten Lit Motors‘u satın almak için görüşmelere başladı

Apple’ın kendi ulaşım aracını üretme yolunda, otomobil üreticileri ile diyalog halinde olduğu haberleri son zamanlarda iyice gün yüzüne çıkmaya başladı.  Apple‘ın McLaren‘i satın almak için görüşme yaptığının iddia edilmesinin ardından, şimdi de New York Times, Apple’ın Amerikalı üretici Lit Motors‘u satın almak için harekete geçtiğini ve şimdiden geçtiğimiz yıllarda Lit Motors bünyesinde çalışmış mühendislerin işe alındığını yazdı.

2010 yılında kurulan Amerikalı üretici Lit Motors, 2 tekerlekli ve elektrikli araçlar üretiyor. Üretilen tüm modeller kendinden denge sistemi (self balance) ile beraber sunuluyor. Geliştirilen denge sistemi ile araç 2 tekerlekli olmasına rağmen alınan herhangi bir darbede devrilme tehlikesini savuşturuyor. Apple’ın bu hamlesi ile alakalı en büyük eleştiri ise Lit Motors’un tecrübe eksikliği. Apple gibi dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alan bir oluşumun, Lit Motors gibi seri üretim ve fabrikasyon çalışma konusunda deneyimi olmayan bir şirketi satın alması veya ortaklık sağlamasının risk içerdiğini düşünmeyenler de yok değil. McLaren iddiasının ardından marka yetkilileri jet bir açıklama yaparak iddiaların asılsız olduğunu açıklamıştı. Lit Motors yetkilileri ise New York Times’ın bu haberine karşın henüz bir açıklama yapmış değil. Apple için önümüzdeki günler bir hayli hareketli geçecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, Lit Motors’u satın almak için harekete geçti” için bir cevap

  1. SoSad dedi ki:

    McLaren’dan scootera düşmek… 🙁