reklamı kapat

POPÜLER

Apple, McLaren’i mi satın alıyor?

İngiliz haber merkezi Financial Times, Apple’ın McLaren’ı satın almak için görüşmelere başladığını açıkladı.

Financial Times‘ta yer alan haberde teknoloji devi Apple‘ın, dünyanın en önemli performans otomobilleri üreticilerinden olan McLaren‘ı satın almaya hazırlandığını ve anlaşma zemininin hazırlanması için görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Apple’ın kendi otomobilini üretme planlarının yayıldığı son zamanlarda bu tarz haberler ile iddialar iyi güçlenmeye başladı.

Madalyonun öbür yüzündeki diğer dev McLaren cephesinden ise bu habere yalanlama geldi. Markanın üst düzey bir yöneticisi yaptığı açıklamada, bu iddiaların tamamen söylentiden ibaret olduğunu ve böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğinin şiddetle altını çizdi. Şirket üzerindeki hisselerin bir kısmına sahip Bahreyn merkezli yatırımcı Mumtalak‘ın hisselerini satmak adına bir girişimde bulunabileceğini belirten yetkili bunun yönetim kurulunun bilgisi dahilinde olmadığını ve hisseleri tamamını kapsamadığını belirtti. Şirketin teknoloji Ar-Ge bölümü ve Formula 1 teknolojilerinin hisseleri halen Mclaren’da bulunuyor.

Mclaren’dan gelen yalanlamaya rağmen iddianın sahibi olan gazeteci Tim Bradshaw, haberinin arkasında olduğunu açıkladı. Karşılıklı yalanlama ve iddialaşmaların yaşandığı bu sürecin sonundan bir ortaklık mı çıkacak yoksa haberler sadece asılsız bir iddia olarak mı kalacak bunun cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

YORUMLAR