reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music’in Türkiye fiyatı belli oldu!

Apple’ın WWDC 2015’te tanıttığı yeni müzik servisi Apple Music‘in Türkiye abonelik fiyatları belli oldu. 30 Haziran’da kullanıma girecek olan Apple Music’in fiyatı bireysel kullanıcılar için 9,99 TL, en fazla 6 kişinin kullanabileceği aile paketi ise 14,99 TL olarak açıklandı.

Spotify ve Tidal gibi müzik servislerine rakip olarak geliştirilen, hatta söz konusu rakiplerini “bitireceği” söylenen Apple Music’in merakla beklenen abonelik fiyatlarından sonra bu konuda daha net yorumlar yapma şansına sahibiz. Rakiplerine bakacak olursak kayıpsız müzik sunan Tidal’ın standart paketi 9,99 TL, FLAC destekli paketi ise 19,99 TL’den satılıyor. Halihazırda piyasanın en iddialı ismi Spotify da 9,99 TL’den müzik severlerle buluşuyor.

Apple Music de piyasaya herhangi bir aykırılık yapmadan aynı fiyatla gelerek tercih unsurunun içerik olmasını amaçlıyor. Bildiğiniz gibi Apple’ın bu konuda eli bir hayli güçlü. Piyasaya çıkan hemen hemen her albümü iTunes’da sunan Apple’ın bu avantajını Apple Music’te de kullanması bekleniyor. “Apple Music’e katılarak şu ana kadar kaydı yapılmış olan neredeyse her parçaya erişin” diyen Apple’ın bu iddialı sözünü tutup tutmayacağını 30 Haziran’dan sonra göreceğiz. Apple Music’in ilk üç ay ücretsiz deneme süresinin olduğunu da hatırlatalım.

img_0166

img_0167