reklamı kapat

POPÜLER

iMac Apple

Apple patentinden hazırlanan uçuk iMac konsepti [Video]

Apple geçtiğimiz haftalarda ilginç bir iMac patenti ile gündemde gelmişti. İşte bu fütüristik patent bir konsept ile karşımıza getirildi.

Apple biliyorsunuz çok ama çok uzun süredir iMac tarafında bir tasarım güncellemesi yapmıyor. Herkes yeni iMac’lerin nasıl görüneceğini merak ederken, Apple tarafından geçtiğimiz hafta alınan yeni patent bunun cevabını vermiş olabilir denilmişti. Ancak elbette patent çizimlerinden tasarım tam olarak gözlerde canlanmıyor. Bu yüzden patenti görsel haline getiren yukarıdaki video karşımızda bulunuyor. Hemen yukarıda izleyebileceğiniz videoda önünde bacak olarak tek bir kavisli camın kullanıldığı, klavyesini öne uzanan bu bacak kısmında taşıyan bir iMac bizleri karşılıyor. Arka aydınlatmalı olarak hazırlanan ve dijital olmayan klavye, çıkarılabilir olarak tasarlanmış. Çok ince çerçevelere sahip konsept, adeta dev bir dizüstü izlenimi oluşturuyor ve Apple üstünde çalıştığı için gerçeklik payı yüksek çalışmalar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac tarafında bu kadar radikal davranır mı?

Bunun cevabını direkt olarak vermek zor ancak bizce böyle bir tasarımın önünde daha en az 5-6 yıl bulunuyor. Firmanın yeni iMac’leri mevcut kasada çok daha ince çerçeveli tasarlayacağı düşünülüyor. Herkesin uzun süredir beklediği de aslında bu. iMac’lerin şu an çok büyük çerçeveleri bulunuyor. Firmanın bu yıl bahsettiğimiz bu çerçeveleri ortadan kaldırarak 32 inç iMac’ler ile karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor.

İlgili Video