reklamı kapat

POPÜLER

apple pay

Apple Pay önümüzdeki yıl Avrupa’ya geliyor

Apple’ın iPhone 6 etkinliğinde duyurduğu yeni mobil ödeme teknolojisi Apple Pay, ekim ayında Amerika’da kullanıma sunulmuştu. Cupertinolu şirket ilk etapta Amerika için hizmete sunduğu bu teknolojiyi diğer ülkelere getirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtmişti. iClarified internet sitesi Apple’ın Apple Pay’i yeni ülkelerde kullanıma sunmak için hazırlık içinde olduğunu ortaya çıkardı.

İnternet sitesi, Apple’ın Apple Pay ile ilgili iş ilanlarını kendi sayfası üzerinden paylaştı. Yayınlanan iş ilanlarına bakılırsa Apple, Apple Pay takımına katılacak yeni iş arkadaşları arıyor. Londra merkezli olacak yeni Apple Pay takımının Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika bölgelerinden sorumlu olacağı belirtiliyor. Daha önceden Visa, Apple Pay’in 2015’te Avrupa’da kullanılacağını açıklamıştı. Apple Pay’in Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz belli olmasa da Apple Pay’in önümüzdeki yıl gelme olasılığı çok yüksek.
apple pay
Apple Pay’den kısaca bahsetmek gerekirse; Apple’ın kredi kartı ile ödeme sistemine yepyeni bir boyut getiren bu teknoloji NFC teknolojisini kullanıyor. Kredi kartınızı tanımladığınız iPhone 6/6 Plus veya Apple Watch’unuzu NFC sensöre tutarken, parmağınızı da ekran tuşu üzerinde tutuyorsunuz. Ve ödemeniz tamamlanıyor. iTunes’da kayıtlı kartınızı da bu sistemle kullanabiliyorsunuz.

Apple Pay
Apple Pay
Apple Pay
Apple Pay

YORUMLAR