reklamı kapat

POPÜLER

Apple store

Apple Store Türkiye’nin etiketini güncellemeyi unuttuğu şok fiyatlı ürünler

Güncel dolar kuru 5 TL’nin üzerine çıkmışken bu durumdan elbette teknolojik ürünler de etkileniyor. Ancak Apple’ın mağazasında henüz fiyatları güncellenmemiş fırsat ürünleri bulunuyor.

Döviz kurundaki artış sebebiyle kısa süre önce fiyatlarda düzenlemeye giden Apple, gündeme fiyatı 7 bin TL’yi geçen iPhone X’la gelse de, mağazasında hala fırsat ürünleri bulunuyor. Doların güncel kurda 5 TL’yi geçmesi ve geçtiğimiz haftalarda teknolojinin her alanına gelen zamların ardından iPhone üreticisinin Türkiye mağazasında hala fiyatı güncellenmemiş ya da mevcut stok yenilenmediği için eski fiyata satılan ürünler mevcut. Yakın zamanda fiyatları güncellenmesi beklenen bu fırsat ürünleri arasından bazılarını orijinal fiyatları ya da Türkiye’de başka satış kanallarındaki fiyatlarıyla karşılaştırmalı listeledik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple mağazasında fiyatı kura göre güncellenmemiş ürün alternatifleri


mophie powerstation USB-C XXL
Apple mağaza fiyatı: 569 TL Yurt dışı fiyatı: 150 dolar (Güncel kur ile 760 TL)
mophie’nin 19.500 mAh kapasiteli bu harici pili sadece iPhone ve iPad’inizi değil MacBook Pro’nuzu da şarj edebiliyor. Elbette bu harici pili kullanmak için illa iPhone’a sahip olmanıza gerek yok. Uyumlu kablolar ile diğer akıllı telefonları da şarj edebilirsiniz.

iPhone X için olloclip Mobile Photography Lens Box Set
Apple mağaza fiyatı: 299 TL – Yurt dışı fiyatı: 100 dolar (Güncel kurla 506 TL)
Mobil fotoğrafçılığa meraklıysanız ve iPhone X’un gelişmiş kamera yeteneklerini daha da iyileştirmek istiyorsanız olloclip’in 3 lens içeren bu seti aradığınız ürün olabilir. Balık Gözü, Ultra Geniş Açı ve Makro 15x lensler ile mobil fotoğrafçılığınıza sınıf atlatabilirsiniz.

Belkin Thunderbolt 3 Kablosu (2 m)
Apple mağaza fiyatı: 219 TL Yurt dışı fiyatı: 88 dolar (Güncel kurla 445 TL)
40 Gbps’ye kadar Thunderbolt 3 veri aktarımını, 10 Gbps’ye kadar USB 3.1 Gen 2 veri aktarımını, DisplayPort video çıkışını (HBR3) ve 60 Watt’a kadar şarj özelliğini destekleyen kablo da henüz fiyatı güncellenmemiş ürünler arasında yer alıyor.

GoPro HERO6 Black
Apple mağaza fiyatı: 2.099 TL – Piyasa fiyatı: 2.799 TL
Aksiyon kamerası denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan GoPro’nun HERO6 modeli ile 4K videolar çekmek mümkün. Ayrıca 12 MP çözünürlüklü fotoğraflar da kaydeden cihaz 2 inç dokunmak ekranla geliyor. Kameranın 10 metreye kadar su geçirmez olduğunu da ekleyelim.

Wacom Bamboo Slate (Küçük Boy)
Apple mağaza fiyatı: 599 TL – Piyasa fiyatı 741 TL
Wacom’un akıllı defteri, not alma alışkanlıklarınızı kökten değiştirecek. Herhangi bir kağıda yazdıklarınızı Inkspace uygulamasına aktaran bu akıllı cihaz hem not almayı kolaylaştırıyor hem de notlarınızı dijitalde tutmanızı sağlıyor.

LG UltraFine 5K Ekran
Apple mağaza fiyatı: 6.500 TL – Yurt dışı fiyatı: 1.300 dolar (Güncel kurla 6.588 TL)
Kur zammının henüz uğramadığı LG UltraFine’ı yurt dışı etiketi fiyatına almak mümkün. 27 inç boyutundaki ekran adından da anlaşılacağı üzere 5K çözünürlük sunuyor.

Joby GripTight GorillaPod Stand PRO
Apple mağaza fiyatı: 159 TL – Yurt dışı fiyatı: 60 dolar (Güncel kurla 304 TL)
Akıllı telefonlar için bükülebilir gövdesi ile işlevsel bir mini tripoda dönüşen aksesuarla, farklı kadrajlar yakalayabilir, etkileyici kareler çekebilirsiniz.

Philips Hue Lightstrip Plus
Apple mağaza fiyatı: 369 TL – Yurt dışı fiyatı: 90 dolar (Güncel kurla 456 TL)
Etkileyici bir ışıklandırma için kullanabileceğiniz Philips Hue Lightstrip Plus, kişisel bir ışıklandırma sisteminin de kapısını aralıyor. Akıllı cihazlarınız aracılığıyla ışığı kontrol edebilirsiniz.

Belkin İki Bağlantı Noktalı Döner Şarj Cihazı + Bir Priz
Apple mağaza fiyatı: 69 TL – Yurt dışı fiyatı: 30 dolar (Güncel kurla 151 TL)
Belkin BOOST UP İki Bağlantı Noktalı Şarj Cihazı + Priz ile artık priz işgal etmeden USB aracılığı ile iki cihazı aynı anda şarj edebilirsiniz. İki adet USB girişi cihazın altında yer alıyor.

LaCie 8 TB 2big Dock Thunderbolt 3 RAID
Apple mağaza fiyatı: 2.799 TL – Piyasa fiyatı: 4.200 TL
Daha çok profesyoneller için öne çıkan bağlantı istasyonu, yüksek kapasite ve yüksek hız sunuyor. Tek bir kablo ile Macbook’a bağlayabileceğiniz cihaz, merkezi bir idare sağlayabiliyor.