reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple Türkiye, etkinlik sonrası mevcut ürünlere zam yapabilir

Apple tarafından düzenlenen Spring Loaded etkinliği için artık saatler kaldı. İşte bu etkinlikten sonra mevcut ürünlerin fiyatları artabilir.

Bu artış elbette Türkiye özelinde bekleniyor. Firmanın yurt dışındaki ürünlerin fiyatların artmayacağı kesin. Hatta teknoloji devi bazı ürünlerin fiyatı yurt dışında düşürülebilir.

Apple Türkiye fiyatları genelde güncel kur üzerinden düzenleme yaparak artırıyor. Bu açıdan dakikalar önce kapatılan Apple Store açıldığı zaman iPhone’lar başta olmak üzere birçok ürünün fiyatları ciddi oranda artış gösterebilir..

Bunu daha önce birçok kez gördük. Ancak Apple’ın App Store’u açtıktan sonra zam yapmadığı durumlar da oldu. Bu açıdan şimdilik süreç hakkında kesin konuşmuyoruz.

Ancak yine de genel olarak bir artışa hazır olmak gerekiyor. Güncel euro / dolar kurları 9 TL ve 8 TL’nin üstünde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

20 Nisan Apple etkinliği için beklentiler neler?

Beklentiler arasında AirTags, yeni AirPods ve iPad Pro‘lar yer alıyor. Ayrıca yeni iMac’ler de etkinlikte tanıtılma ihtimali olan ürünler arasında yer alıyor.

Apple’dan etkinlikte donanım olarak başka bir şey gelecek gibi görünmüyor. Firmanın Spring Loaded kapsamında özellikle iPad tarafına çok odaklanacağı aktarılıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi etkinlik kapsamında üç farklı iPad modeli bekleniyor. Burada özellikle Mini-LED ekranlı iPad Pro çok merak ediliyor.

Apple’ın Spring Loaded isimli etkinliğini saat 20:00’de direkt olarak burada izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle test ediyor