reklamı kapat

POPÜLER

Hongqi L-Concept

Hongqi L-Concept; Çinli premium üreticiden Avrupa’ya gözdağı

Fuarın premium projelerinden birisi olan Hongqi L-Concept, tasarımındaki karakteristik parçalarıyla şimdiden ilgi çekmeyi başardı.

Çin’in premium segmentinde çözümler sunan köklü markası Hongqi, kapılarını açan Şanghay Otomobil Fuarı’nda dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Önümüzdeki iki yıllık süreç içerisinde seri üretime geçmesi muhtemel bir sedan otomobil projesi tanıtan marka, kullandığı tasarım diliyle Avrupalı premium üreticilere gözdağı veriyor. Hongqi L-Concept adıyla gösterimi gerçekleştirilen proje, dış tasarımdaki benzersiz ışıklandırma tasarımıyla pek çok kişinin zihninde yer edinmeye aday. Aracın iç tasarımı da en az dışarısı kadar standartlara meydan okuyan bölümleriyle dikkat çekiyor.


Hongqi L-Concept için 2023 yılı işaret ediliyor

L-Concept projesinin altyapı ve motor gibi teknik bazda herhangi bir detayı paylaşılmış değil. Marka yönetimi bu noktada gelecekte seri üretime yansıyacak yeni tasarım diline yoğunlaşılmasını tercih ediyor ki bu çok da zor değil. Aracın ön bölümünde devasa ebatlarda konumlanan krom ızgara, Hongqi’nin “Çinli Rolls-Royce” olarak anılmasındaki temel etmek olarak varlığını sürdürüyor. Bu aracı en farklı kulan noktasıya 3D derinlik efektiyle nefis bir görüntünün ortaya çıkarıldığı ön ışıklandırma grubu olacak. Aracın arka tarafında ise öne göre daha sade bir çizgi tercih edilmiş. L-Concept’in Mazda RX-8 gibi birçok ikonik modelde karşımıza çıkan “Suicide” tipi kapı tasarımı da genel havaya uygun bir etkileyicilik sunuyor. Kapıların açılmasıyla bizleri karşılıklı oturma düzenine uygun koltuk yapısı ve fütüristik bir konsol tasarımı karşılıyor. Fuar boyunca en çok ziyaretçi çeken projelerden birisi olması beklenen Hongqi L-Concept’in 2023 yılında seri üretim kimliğiyle tekrar karşımızda olması muhtemel.

İlgili video

e-tron GT