reklamı kapat

POPÜLER

Apple ve Samsung arasındaki patent savaşının galibi belli oldu

Üstündeki kara bulutları bir türlü dağıtamayan Samsung, Galaxy Note7 satışlarını tüm dünyada durdurdu. Ancak firma için kötü haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Apple ile Samsung arasındaki patent davasında karar Samsung aleyhinde.

Apple ve Samsung arasında sürüncemede kalan patent davası Samsung için pek de iyi bitmedi. Geçmişi 2010’a dayanan davada 2012’de Samsung’un Apple’ın patentlerini kullandığı için firmaya 1,05 milyar dolar ödemesi gerektiğine karar verilmiş sonrasında bu miktar 548 milyon dolara düşürülmüştü. 2015 Aralık’ta Samsung’un 548 milyon dolarlık cezayı ödemeyi kabul etmesinin ardından Apple işin peşini bırakmadı ve patent davasında yeni bir perde açıldı.

2014 Mayıs ayında Samsung’un Apple’ın patentli özelliklerini kullandığı için 119,6 milyon dolar ödemesi yönünde karar çıkmıştı. Davadaki son durum ise Samsung’un Apple’a 120 milyon dolar ödemesi şeklinde sonuçlandı. Apple’ın kazandığı bu uzun patent savaşında Samsung’un karara itiraz edip etmeyeceği bilinmiyor. Dava şimdilik mahkemede beklemede.

YORUMLAR