reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple, video servisi etkinliğinde bir sürpriz gerçekleştirmeye hazırlanıyor

Apple bugün Türkiye saati 20:00’da gerçekleştireceği etkinlikte video servisini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin video servisi etkinliğinde oyun servisini de tanıtacağı iddia ediliyor.

Bloomberg’in aktardığı habere göre Apple, abonelik tabanlı oyun servisini tanıtma hazırlığı içinde. Şirketin freemium oyunlar haricinde ücretli oyunlara odaklanacağı ifade ediliyor. Bloomberg’in kaynaklarına göre, Apple müşterilerinden aylık bir ücret talep edecek. Apple, kullanıcıların oyun oynamak için harcadıkları zamana bağlı olarak geliştiricilere ödeme gerçekleştirecek. Apple’ın bulut servisini kullanarak oyunları kullanıcılarla buluşturacağı ifade ediliyor. 5G teknolojisinin hayatımıza girmesiyle bulut tabanlı oyunların çok daha iddialı olacağını şimdiden söylemek mümkün. Apple’ın bu akşam gerçekleştireceği etkinlikte video servisini tanıtma ihtimali olsa da oyun odaklı servisin haziran ayında düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’dan tanıtılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın video servisinde hangi içerikler olacak?

Apple’ın sadece 2018 yılında özel içerikler için 1 milyar dolar harcadığı biliniyor. Netflix aynı yıl 8 milyar dolarlık yatırım yapmıştı. Apple’ın Oprah Winfrey ile birkaç yıllık anlaşma yaptığı, La La Land yönetmeni Damien Chazelle’den bir dizi sipariş ettiği, Hunger Games tarzı See isimli bir projesi olduğu, M. Night Shyamalan’dan bir korku serisi istediği de açıklananlar arasında. Isaac Asimov’un Vakıf Serisi’ni satın aldığını da hatırlatalım. Apple bununla birlikte J.J. Abrams imzalı bir yapımı da izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. My Glory Was I Had Such Friends adını taşıyacak yapım kalp nakliyle ikinci kez hayata dönmeyi bekleyen Silverstein’in bu süreçte yaşadıklarını anlatacak.

İlginizi Çekebilir

iPhone için çıkan en yeni reklamlardan