reklamı kapat

POPÜLER

Apple Arcade

Oyunculuğa yeni yaklaşım; işte abonelik tabanlı oyun servisi Apple Arcade [Video]

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce dedikoduları gelen oyun abonelik servisini tanıttı. Oyunculuğa yeni bir yaklaşım getirecek Apple Arcade servisinin detaylarına gelin yakından bakalım.

Karşımızda hemen hemen Netflix’in oyun versiyonu yer alıyor. Apple’ın “Şov Zamanı” mottosuyla lanse ettiği özel etkinlikte tanıttığı Apple Arcade servisi, gerçekten dikkat çekici görünüyor. Bu serviste 100’den fazla Apple cihazlara özel (iOS, macOS, tvOS) yüksek kaliteli oyun yer alıyor. Geliştirme aşamasında Apple’ın direkt olarak katkı sağladığı oyunlar, birçok farklı kategoride ve her yaşa hitap edecek şekilde hazırlanmış görünüyor. Kişilerin tek tek her oyuna değil aylık abonelik ile tüm oyun kataloğuna erişim sağlayabildiği serviste sunulan yapımlar, istenirse internete bağlı istenirse de internet olmadan oynanabiliyor. Bir cihazda bıraktığınız oyunu başka bir cihazda devam ettirmenize imkan tanıyan Apple Arcade servisi, bünyesinde kesinlikle herhangi bir reklam taşımıyor. Aynı zamanda kişileri takip etmeyen servis, kendisine özel bir uygulamaya sahip değil. Arcade servisine mevcut App Store içerisine konan özel kategoriden erişim sağlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Arcade, oyuncular için oldukça iyi görünüyor

Ancak bundan tam olarak emin olmak için servisin aylık ücretini öğrenmemiz gerekiyor. Firma maalesef henüz Arcade’in ücretini paylaşmıyor. Resmi olarak sonbahar aylarında kullanıma çıkacak servisin, 150’den fazla ülkede aktif edileceği belirtiliyor. Bu ülkelerde arasında Türkiye’nin de aktif olarak yer alacağı tahmin ediliyor. Servis içerisinde aile ile paylaşma sistemi de sunuluyor.

Güncelleme: Apple’ın resmi Türkiye sitesine göre Arcade servisi sonbaharda Türkiye’de de kullanıma çıkacak gibi görünüyor. Bu tahmin edildiği gibi oldukça güzel bir haber.