reklamı kapat

POPÜLER

Apple Vision Pro LOG Tasarım

Apple Vision Pro, yakında 10 farklı ülkede satın alınabilecek

Şu an sadece ABD pazarına özel olan Apple Vision Pro, WWDC24 sonrasında başka ülkelere de götürülecek.

Paylaşılan son haberlere göre Apple, iOS 18 ve fazlasını tanıtacağı WWDC24 sonrasında Apple Vision Pro için ABD dışı satışlara da başlayacak. Başlık sağlam kaynaklara göre Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Singapur, Güney Kore ve Birleşik Krallık merkezli olarak da elde edilebilir olacak. Peki Vision Pro için ABD’deki satışlar nasıl gidiyor? Ürün için talep kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla beklentilerin altında kalıyor. Vision Pro şu an ABD’de 256 GB için 3.499 dolar, 512 GB için 3.699 dolar, 1 TB dahili depolama içinse tam 3.899 dolar fiyatla satılıyor. Geçtiğimiz ay çıkan bilgilere göreyse ürünün satışları tahmin edilenin altında kalmaya başladı ve bu yüzden Apple’ın 2024 yılında sevk etmeyi planladığı Vision Pro sayısını 700 ila 800 bin üniteden 400-450 bin üniteye düşürdüğü aktarıldı. Buna bağlı olarak üretimi de azaltmış olabileceği düşünülen Apple, fiyat yüksek olduğu için Vision Pro’dan zarar etmeyecek ancak yeni ürünüyle kullanıcıların ilgisini kaybetmiş gibi görünüyor. Son dönemde birçok Vision Pro sahibi de başlığı ilk zamanlara göre çok daha az kullandığını belirtiyor, model güçlü donanımlarına rağmen ağır olması ve içerik azlığından kenarda kalmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ürün bu aralar genelde sağlık konusunda gündeme gelmişti. Kısa süre önce doktor Bruno Gobbato, başlığı kullanarak bir omuz artroskopisi ameliyatı gerçekleştirdi. Bu ameliyat kapsamında Vision Pro’yu kullanan ve burada izleyebileceğiniz videoyu paylaşan (Uyarı: Video gerçek ameliyat görüntüleri içeriyor) Gobbato, ürünün kendisine operasyon sırasında çok  büyük bir kolaylık sağladığını, tüm bilgileri karşısına getirdiği ve devasa bir yüksek çözünürlüklü ekrana verdiğini aktarıyor.

Bu ekrana bakarak kameralı bir kapalı operasyon gerçekleştiren ve bu sırada çevreyi görmeye de devam eden Gobbato, süreç hakkında yaptığı açıklamada, “Bu cihazla kameradan gelen görüntüyü, yüksek çözünürlükte ve adeta sinema perdesi boyutunda bir ekranda görebilmenin yanı sıra, hastanın tetkiklerini ve üç boyutlu omuz modellerini de gerçek zamanlı olarak inceleyebildim.” diyor.

Apple Vision Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition