reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan ardı ardına göz alıcı AirPods reklamları [Video]

Apple, beklenmedik şekilde zirveye oturan AirPods’u ardı ardına yayınladığı yeni reklamlarla tekrar gündeme taşıyor.

Haters gonna hate” teknoloji yazarı Ian Morris, Apple’ın birkaç gün önce açıklanan istatistiklerle kablosuz kulaklık pazarında bir numaraya yükselmesini yazarken bu cümleyi kullandı ve “Nefret edenler edecek ancak AirPods bir başarı.” dedi.

Pazar araştırmacısı Statisca’dan gelen bilgilere göre Apple’ın kablosuz kulaklıkları Airpods, 2014’te satın aldığı kendi markası Beats’i kablosuz kulaklık pazarında 3 numaraya düşürerek, kendisi 1 numaraya yükseldi. Bilişim ajansı Slice’dan gelen verilere göre Kasım ayında internetten sipariş edilen kulaklıkların %75’i AirPods oldu. Forbes’un yaptığı bir finansal analize göre, Airpods Apple’ın net değerini 10 milyar dolar artırdı.

Apple, tanıtıldığı günden beri çok sert eleştirilere maruz kalan Airpods’un kimsenin beklemediği bu başarısını, dün Youtube hesabından ardı ardına yayınladığı göz alıcı reklamlarla kutladı.Apple’ın kendine özgü vazgeçilmez tasarım felsefesini; sade, şık ve siyah beyaz sahneleriyle yansıtan reklamların ilkinde, AirPods’un kutusu açılır açılmaz iPhone’a bağlanabilmesine vurgu yapılıyor.İkinci reklam AirPods’un Siri’yle çalışabilmesini ve böylece söylenen bir sanatçıdan şarkılar çalabilmesini gösteriyor.Üçüncü reklamda AirPodslar bir nota anahtarında çalınan şarkıyı oluşturuyor.Son reklam ise, diğerlerinin bir kombinasyonu gibi, ve bütün bir kompozisyona sahip.Kısa süre içerisinde eleştirmenlerden övgü toplayan reklamlarda çalınan şarkı Marian Hill’e ait.


Reklamların tamamı da Apple’ın iPhone 7, AirPods ve yeni MacBook Pro için seçtiği ortak slogan olan, Türkçe’de “neredeyse sihir” olarak okunan “practically magic” ile sonlanıyor. Yerçekimsiz dans koreografisi, Apple’ın tüm itiraz ve eleştirilere rağmen, zamanında CD-Rom sürücülerinden kurtulduğu cesaretiyle, kablolara veda etmekte kararlı olduğu bir yüzyıla merhaba deyişi olsa gerek.

YORUMLAR