reklamı kapat

POPÜLER

Apple Siri

Apple’dan davetiyeyle kabul edilen uygulama: Siri Speech Study

Apple, kişisel asistan servisi Siri‘yi geliştirmeye devam ediyor. Apple, Siri’nin daha iyi performans sunması adına yeni bir uygulama kullanıma sundu.

Siri Speech Study adını taşıyan uygulama konuşma verilerini ve geri bildirimleri toplayarak asistanın daha iyi çalışmasını sağlıyor. Şu anda ABD dahil olmak üzere, Almanya, Fransa, Kanada, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda, Tayvan, Hong Kong, Hindistan ve İrlanda’da kullanılanabilen uygulama Türkiye’de henüz aktif olarak çalışmıyor. Davetiye sistemiyle indirilebilen uygulamayı kullanabilmek için kullanıcıların Apple’dan davetiye almaları gerekiyor. Daha önceden benzer bir çalışmaya da atan Apple, yeni paylaştığı ve sınırlı sayıdaki kullanıcılar tarafından kullanılabilen uygulamayla Siri’yi daha da geliştirmeyi planlıyor. Geliştirilen uygulama yardımıyla Apple’ın Siri’nin hatalarını daha iyi anlayabileceği ve bu sayede kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunulacağını belirtebiliriz. Uygulama aynı zamanda hiçbir kullanıcının verilerini Apple ile otomatik olarak paylaşmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple yeni geliştirilen uygulamada da gizliliğe önem veriyor

Uygulamaya kayıtlı kullanıcılar yaptıkları Siri isteklerinin bir listesini görebiliyor ve ardından geri bildirimleri Apple’a gönderebiliyor. Apple kullanıcılar tarafından sağlanan veriler dışında uygulamada hiçbir kullanıcı bilgisinin toplanmadığını ve kullanılmadığının altını çiziyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın