reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Apple’dan iPhone 12 ailesindeki MagSafe hakkında açıklama

Apple, iPhone 12 ailesinde kullanılan MagSafe hakkında önemli açıklamada bulundu. Apple tarafından yapılana açıklamaya göre yeni modellerde mıknatıslar haricinde elektromanyetik alanlar yayan bileşenler ve telsizler yer alıyor. Bu mıknatıslar ve elektromanyetik alanlar kalp pili ve defibrilatör gibi tıbbi cihazlarda parazite yol açabiliyor.

Tüm iPhone 12 modellerinde önceki iPhone modellerine göre daha fazla sayıda mıknatıs bulunuyor. Ancak bu modellerin, tıbbi cihazlarda manyetik olarak parazite yol açma konusunda önceki iPhone modellerine göre daha büyük bir risk oluşturması beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinde karşımıza çıkan MagSafe sağlığı tehdit ediyor mu?

Tıbbi cihazınıza özel bilgileri edinmek ve tıbbi cihazınızla iPhone arasında güvenli bir mesafe bırakmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için doktorunuza ve tıbbi cihazın üreticisine danışılması gerekiyor. Üreticiler genelde, parazit oluşma riskini ortadan kaldırmak için cihazlarının kablosuz veya manyetik ürünlerin yakınındayken güvenli şekilde kullanılmasına ilişkin öneriler sağlıyor. iPhone’un tıbbi cihazınızda parazite yol açtığından şüpheleniyorsanız iPhone’unuzu kullanmayı bırakmalısınız. Kısa bir süre önce incelediğimiz iPhone 12 Pro hakkındaki tüm detaylara buraya, iPhone 12 mini hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video