reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan sızıntılara “bantlı” önlem

Apple Watch‘un gizliliğine azami ölçüde önem veren Apple‘ın gizli laboratuvarlarda uygulama geliştiricilere gizlilik konusunda hassas olmaları yönünde uyarıda bulunduğunu sizlere aktarmıştık. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise gizliliğin düşündüğümüzden çok daha katı kurallarla korunduğunu gözler önüne seriyor.

Cupertinolu şirketin Apple Watch’a uygulama geliştirilen laboratuvarına geliştiriciler en fazla bir tane kişisel iPhone ve MacBook getirebiliyor. Laboratuvarda çalışacak olan kişiler, iPhone ve MacBook’larının kameralarının bantla kapatılmasını kabul etmek zorunda . Çünkü Apple, laboratuvar içerisinde fotoğraf ve video çekimi yapılmasını istemiyor.

Apple’ın Watch konusunda neden bu kadar sıkı bir gizlilik uyguladığı bilinmiyor. Zaten birçok kişi tarafından kullanılan, ilk uygulamaları kendini gösteren ve çok sayıda videosu yayınlanan saat ile ilgili neyin saklandığı merak ediliyor. Bu kadar saklanılan şeyin ne olduğunu öğrenmek için ise nisan ayında çıkacak olan Apple Watch’u beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’dan sızıntılara “bantlı” önlem” için 2 cevap

  1. biligram dedi ki:

    Apple watch 5 cm küp boyutundaki nesneleri diğer Apple watch’lara ışınlayabilecek onu gizliyorar(!). Tamamen politika şaşırtıcı bir şey çıkmaz sonunda 🙂

  2. Ali Utku Ayvalı dedi ki:

    İlk çıkan iPhone’da gayet şişman ve küçüktü. Görürsünüz bu adamlar şimdi saat sektöründe geride gibi dursa da önümüzdeki 5 yıl içinde rekabet edecek, ondan sonra da açık ara farkla geçecekler.