reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın gizemli otomobili şirketi karıştırdı

Apple’ın kendi elektrikli otomobilini üretmeye hazırlandığı artık dedikodu olmaktan çıktı. Ancak Apple’ın bu hamlesi rakiplerini kışkırtmakla kalmadı, şirket içinde de birtakım huzursuzluklara yol açtı. Gelen haberlere göre birçok üst düzey Apple yöneticisi, otomobilin henüz üretilmeye başlamadan şirket içi dengeleri bozmasından şikayetçi.

Daha önce elektrikli otomobilinde kullanacağı piller için A123 Systems’in mühendislerini ayartmakla suçlanan Apple, bu kez kendi çalışanlarının hedefi oldu. Yeni bir departman açtığı zaman istihdamı genellikle içeriden kaydırmalarla gerçekleştiren Cupertinolu şirket, otomobil departmanı için de aynı stratejiyi uyguladı. Ancak gelen haberlere göre bu kaydırmalar öylesine fazlalaştı ki, diğer departmanların başındaki yöneticiler adeta çalıştıracak insan sıkıntısı yaşıyor.

Apple’ın elektrikli otomobil işini kendi çalışanlarının huzurunu kaçıracak kadar ciddiye aldığı kesin. 2020’de yollara çıkması beklenen otomobil şimdiden hem içeriden hem de dışarıdan fazlasıyla tepki çekmiş durumda. Hala gizemini koruyan otomobille ilgili gelişmeler geldikçe aktaracağız.

İLGİLİ HABERLER