reklamı kapat

POPÜLER

Samsung otomobil sektörüne atılıyor

Son zamanlarda birçok teknoloji şirketlerinin otomobil sektörüne atıldığına şahit oluyoruz. Google yıllardır kendi sürücüsüz otomobilini geliştiriyor ve henüz resmen ortaya çıkmasa da Apple’ın da kapalı kapılar ardında kendi otomobilini üretmeye hazırlandığını biliyoruz. Samsung’un, sıkı dostunu bu alanda yalnız bırakacağını düşündüyseniz yanılıyorsunuz. Gelen haberlere göre Samsung da sürücüsüz otomobil sektörüne atılıyor!

Reuters’ın haberine göre, Güney Koreli teknoloji devi otomotiv sektörüne atılmak için gün sayıyor. Uzun yıllardır yalnızca Güney Kore’de kendi adını taşıyan sedan otomobiller üreten şirketin yeni atılımı elbette düz bir sedandan çok daha fazlası olacak. Ancak Samsung ilk etapta kendisinden beklenen son teknoloji ürünü otomobilini üretmeyecek. Şirket daha ziyade bilgi eğlence sistemleri, uydu navigasyon, sürücüsüz otomobil teknolojileri konularında tedarikçi rolünü üstlenecek. Elektronik sektörünün en büyük parça tedarikçilerinden olan şirket, bunu bu kez otomobil üreticileri için gerçekleştirecek.

Şimdi olmasa da önünde sonunda herkesin beklediği gibi Samsung’un kendi imzasını taşıyan ve günümüz teknolojisine uydurduğu bir otomobili tüm dünyaya sunması kaçınılmaz. Telefondan buzdolabına, televizyondan çamaşır makinesine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan için Samsung için bu sürpriz bir hamle de sayılmaz. Özellikle ortada Apple varsa…

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung otomobil sektörüne atılıyor” için 2 cevap

  1. wad dedi ki:

    samsung zaten araba yapabiliyor

  2. Zafer dedi ki:

    Samsung arabalar zaten Asya ulkelerinde kullaniliyor ve cok populer. Arabalarina o kadar guveniyorlar ki 1 ay icinde memnun kalmazsaniz paranizi iade ediyor.