reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un sürücüsüz otomobil testleri için önemli gelişme

Teknolojinin dev firmaları birer birer sürücüsüz otomobil geliştiriyor. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın kendi sürücüsüz otomobili yollarda görülmüştü. Şimdi ise Samsung’un kendi otomobilleri için önemli bir adım atıldı.

The Investor’ın haberine göre Güney Kore’de testlerin yapılması için izinler alınmış durumda. Fakat Samsung imzalı otomobilleri  yolda görmenin hayalini kuruyorsanız maalesef bunun gerçekleşmeyeceğini söyleyelim. Çünkü Samsung da tıpkı Apple gibi bir yol izlemeye niyetli görünüyor. Samsung’un kendi sürücüsüz otomobilini geliştirmek yerine sürücüsüz otomobil teknolojileri geliştireceği belirtiliyor. Böylece gelecekte büyük otomobil firmalarıyla anlaşmalar sağlanarak Samsung’un teknolojisinin diğer otomobillere entegre edeceği söyleniyor.

Samsung kendi yapay zekasını hazırlayarak sürücüsüz otomobillerle dolu gelecekte pastadan büyük bir dilim kapmak istiyor. Özellikle de zorlu hava koşullarında teknolojinin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor. Samsung’un işinin Apple’a göre daha kolay olacağı düşünülüyor. Halihazırda ekran panelleri, işlemciler ve hafıza kartları geliştiren Samsung’un sürücüsüz otomobil sistemini geliştirmek için ihtiyaç duyacağı tek şey yarı yolda bırakmayacak kadar gelişmiş bir yapay zeka olacağa benziyor. Henüz testlerin yeni başlayacağını düşünürsek Samsung’un sürücüsüz otomobil teknolojisinin tamamlanması için uzun bir süre gerekecek gibi görünüyor. Projenin nasıl şekilleneceğini zaman gösterecek.