reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X

Apple’ın son patenti iPhone’ları pasaporta dönüştürüyor

Apple, ABD Patent ve Marka Bürosu’na yeni bir patent başvurusunda bulundu. Cupertinolu şirketin yeni patent başvurusuna göre gelecekte iPhone’lar pasaport yerine kullanılabilecek. 

Apple’ın 30 Mart 2018’de ABD Patent ve Marka Bürosu’na yaptığı patent başvurusuna bakıldığında yeni teknoloji hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Apple tarafından geliştirilen sistem iPhone kullanıcılarının kimlik bilgilerine ulaşabiliyor. Elektronik cihazda NFC ve RFID gibi alıcıların yer aldığını da belirtmekte yarar var. Sistem, pasaport veya sürücünü belgesinin yerini alabiliyor. Gelecekte kullanılacağı belirtilen bu sistemin hangi iPhone modelinde yer alacağı ise henüz bilinmiyor.

Yeni iPhone’ların beklenen satış fiyatları

Paylaşılan son bilgiler gerçeğe dönüşürse en uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone 9 olacak. LCD ekranlı iPhone 9’un yurt dışındaki satış fiyatının 700 dolar olacağını söyleyen kaynaklar, OLED ekranlı iPhone 9 Plus’ın ise 1.000 dolardan piyasaya sunulacağını söylüyor. iPhone X’un güncellenmiş versiyonu iPhone X (2018)’in 900 dolardan, iPhone X Plus’ın ise 1.100 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtiliyor. iPhone 8, iPhone 7 Plus, iPhone 7 ve iPhone SE’nin beklenen satış fiyatları ise sırasıyla şöyle; 600 dolar, 570 dolar, 450 dolar ve 350 dolar.

İlgili Video

Apple’ın en son satışa sunduğu telefonları