reklamı kapat

POPÜLER

apple kampüs 5

Apple’ın uzay gemisine benzeyen kampüsü belirmeye başladı

Apple Toolbox adlı sitenin havadan çektiği fotoğraflar, Apple‘ın Cupertino, California’da inşaatına başladığı ve bir uzay gemisini andıran yeni kampusunun son halini gözler önüne serdi.

Dün çekildiği belirtilen inşaata ait fotoğraflarda, “uzay gemisinin” yüzeyde ortaya çıkmaya başladığı açıkça görülebiliyor. Oldukça düzenli ve yoğun bir çalışmanın sürmekte olduğunun anlaşıldığı fotoğraflarda ana yapının yanında, araştırma ve geliştirme tesisleri olması planlanan diğer yapıların da belirginleşmeye başladığı fark edilebiliyor.

apple kampüs 2
Projeye liderlik eden Apple CFO’su Peter Oppenheimer’ın geçtiğimiz mart ayında emekliye ayrılmasının ardından yeni kampus inşaatının sorumluluğunu kimin üstlendiğine dair henüz bir açıklama yapılmış değil.

Kendi güç santrali olan, güneş panelleriyle kaplı ve günde 13 bin kişiyi ağırlayabilen kampusun yaklaşık iki yıl sonra şirket çalışanlarının kullanımına hazır hale geleceği tahmin ediliyor.

apple kampüs 3
apple kampüs 4
apple kampüs

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple’ın uzay gemisine benzeyen kampüsü belirmeye başladı” için 4 cevap

 1. ismail ozan izci dedi ki:

  muhteşem !
  umarım, en azından bitirine kadar büyük mali sorunlar yaşamazlar da zamanında bittiğini görürüz. eminim bittiğinde star wars filminden bir kare gibi görünecek.

 2. TUNCAY dedi ki:

  merak etme kasasında türkiyeden daha fazla amerikan doları var 😉

 3. TUNCAY dedi ki:

  merak etme kasasında türkiyeden daha fazla amerikan doları var 😉

 4. cemshid dedi ki:

  insan bi temel atar..