reklamı kapat

POPÜLER

Arena of Valor

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye özel içeriklerle geliyor; işte detaylar [Video]

Dünyanın en popüler MOBA oyunlarından Arena of Valor: Yeni Çağ, yerel yatırımlarla Türkiye’ye giriş yaptı. Tencent Games imzalı yapım, 100’den fazla seçilebilir kahraman seçeneğiyle geliyor.

MOBA türünü mobil cihazlarda 12-18 dakika gibi kısa sürelere indiren oyun, bu sayede kullanıcıların istedikleri zaman MOBA deneyimini yaşamasına imkan tanıyor. Savaş senaryolarının optimize edildiği oyunda kullanıcı arayüzü de sadeleşmiş durumda. Türkiye’ye özel bir sunucunun açıldığı oyunda kullanıcılar arkadaşlarıyla hızlı bir şekilde takım kurabiliyor. Oyuna yeni bir gündüz ve gece modu da eklenmiş durumda.

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’deki ilk yerel etkinliğine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile başlıyor. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce Arena of Valor’ın resmi YouTube hesabında yayınlanacak olan online etkinlikte bir influencer turnuvası gerçekleşecek.

Oyundaki Arthur karakteri için Türk motifleriyle süslenen kostüm, asker selamı, Osmanlı tokadı ifadeleri ve nazar boncuğu avatarı gibi içerikler oyunda yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tencent Türkiye konu hakkında açıklamada bulundu

“En yüksek kalite mobil MOBA deneyimini Türkiye’deki oyuncularımıza ücretsiz olarak sunmak istiyoruz” diyen Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz sözlerine şöyle devam etti; “Yoğun bir çalışma ve yatırımlarımız sonucu Arena of Valor: Yeni Çağ’ı, Türkiye’ye özel ismi ve içerikleriyle birlikte oyun severlerle buluşturmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Oyuncularımızın en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için Türkiye sunucumuzu açmanın yanı sıra oyuna ilk günden Türk kültürünü entegre eden içerik çalışmalarımızı yaptık. Bundan sonraki süreçte de Türkçe seslendirme, yerel kahramanlar, kostümler, turnuvalar ve çok daha fazla güzel haberi oyuncularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.”

İlgili video

Arena of Valor: Yeni Çağ Türkiye özel tanıtım videosu