reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

dünyanın en büyük uçağı

Artık kesinleşti; dünyanın en büyük uçağı yok edildi!

Rusya’nın Ukrayna tarafına olan saldırıları sonrasında artık kesinleştiği üzere dünyanın en büyük uçağı da yok edildi.

Advertisement

Dünyanın en büyük uçağı olarak geçen Ukrayna’nın elindeki Antonov An-225, Rusya’nın yaptığı saldırılar sonrasında Gostomel Havalimanı içerisindeki diğer askeri unsurlar ile beraber üzücü şekilde yok edildi. Kargo taşımacılığı için kullanılan bu dev hava aracı, altı jet motoru ve sayısız tekerleği ile herkesi kendisine hayran bırakıyordu. Mriya olarak geçen uçağın yok edilmesi ilk aşamada bir söylenti olarak ortada dolanıyordu. Ancak kısa süre önce Gostomel Havalimanı içerisinden gelen aşağıdaki video üzücü gerçeği netleştirdi. 84 metre uzunluğu ve 88 metre kanat açıklığı bulunan dünyanın en büyük uçağı, tek başına 285.000 kg ağırlığa sahipti ve çok önemli görevlerde aktif olarak yer almıştı.

Rusya’nın Ukrayna işgali sırasında hem Ukrayna ordusundan hem de Rusya ordusundan çok sayıda savaş uçağı, helikopter ve tank gibi askeri araç yok edildi. Saldırılarda ayrıca binlerce insan hayatını kaybetti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hep söylediğimiz gibi savaşların hiçbir zaman galipleri ya da herhangi bir ülkeye getirdiği hiçbir faydası bulunmuyor. Geçmişteki kötü tecrübelere rağmen bir türlü ders alınmıyor olması çok ama çok üzücü görünüyor.

Dünyanın en büyük uçağı ve başına gelen üzücü son yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca