reklamı kapat

POPÜLER

Gravity Sketch

Artırılmış gerçeklikle üç boyutlu tasarım: Gravity Sketch [Video]

Artırılmış gerçeklik yakın bir geçmişte dağarcığımıza eklenen ve kullanım alanları hala araştırılan bir teknoloji. Bugüne kadar Google artırılmış gerçekliğin hayatımıza katabileceklerini çeşit çeşit örnek uygulamayla göstermiş olsa da her şeyi Google akıl edecek değil elbet. Gravity çatısı altında dört genç tasarımcının geliştirdiği artırılmış gerçeklik destekli çizim seti, kullanıcıların bir gözlük, özel bir çizim tahtası ve kalem yardımıyla üç boyutlu çizim yapmasına imkan veriyor.

Gravity Sketch
Gravity Sketch, özel bir malzeme kullanarak üç boyutlu çizim yapan kalemlerden farklı bir ürün. Sketch kaleminin hareketleri üç boyutlu sanal bir düzlemde ve sadece artırılmış gerçeklik gözlüğü takıldığı zaman görülebiliyor. Ekran ve bilgisayarın getirdiği sınırlı çalışma ortamından kurtularak tasarıma gerçek anlamda üç boyutlu olarak odaklanmayı sağlayan bu çizim aracıyla elde edilen tasarımları 3D yazıcıyla yazdırabilir veya bilgisayara aktararak üzerinde daha ince çalışma yapabilirsiniz.

Sketch’in kullandığı yazılım veya AutoCAD gibi farklı platformlarla uyumluluk konusunda henüz bir açıklama yok. Yine de bir fikir olarak Gravity Sketch önemli bir adım atıyor, zira Sketch’in birkaç yıl içinde daha da geliştirilerek kendi başına kapsamlı bir tasarım platformuna dönüşme ihtimali yüksek.

VİDEO