reklamı kapat

POPÜLER

Nissan

Artisan, Nissan GT-R R34 tarzında bir GT-R R35 hazırlayacak

Artisan Vehicle Design dikkat çekmeyi başaran ilginç bir adım attı ve Nissan GT-R R34 tarzında bir GT-R R35 hazırlayacağını duyurdu.

Artisan Vehicle Design tarafından planlanan ve limitli sayıda üretileceği aktarılan bu yukarıda gördüğünüz GT-R, temelde GT-R R35 üzerine kuruluyor ancak yapılan modifiyeler ile efsane Nissan GT-R R34 modelini andırıyor. Firma bu çalışması ile şu an otomobil dünyasından farklı yorumlar alıyor. Birçok kişi bu tasarımı, özellikle de ön kısmı çok fazla beğenmedi, bazıları ise gösterilen araca hayran kaldığını belirtti. Orijinal araçtaki gövde panellerini karbon fiber muadilleriyle değiştirerek hem ağırlık azaltan hem de sağlamlığı artıran Artisan, aracın içinde de oldukça yüksek oranda karbon fiber kullanmış ve bu ilginç GT-R R35’i özel modifiyeler ile en üstte tam 1.000 beygir sunan bir canavar olarak sunacağını açıklamış. Aynı zamanda 800 beygirlik bir motor seçeneği sunacaklarını da açıklayan Artisan, her iki versiyonu da sunulan ekstra güçle yolda kalınmasını sağlamak adına normalden daha güçlü frenler, performans lastikleri ve süspansiyon sistemleriyle donatacağını belirtiyor. Bu ilginç araç şimdilik sadece bilgisayar ortamında gösteriliyor, Artisan imzalı GT-R için ilk gerçek sergilemenin 2024 sonunda düzenlenecek SEMA’da yapılması bekleniyor. Dünya çapında sadece 36 adetle sınırlı olacak bu araç için fiyatın yaklaşık 450 bin dolardan başlayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Skyline markasının otomobil dünyasında çok özel bir yeri bulunuyor. Özellikle GT-R versiyonları ile kendisine yer edinen bu marka, geçtiğimiz ay ortaya atılan bilgilere göre geleceğe “SUV” ve “Fastback” formlarında sadece tamamen elektrikli bir temelde taşınacak. Halen çok fazla detay yok ancak elektrikli Skyline SUV’un 450 beygirlik Nissan Ariya’yı temel alacağı iddia ediliyor. Dört kapılı “Fastback” versiyon ise iddiaya göre iki elektrik motoruyla 443 beygir güç sunacak ve dört teker bağımsız olarak kontrol edilebilecek. Şirket elbette gelecek için başka elektrikli otomobil planları da yapıyor.

Örneğin Nissan Qashqai ve Juke için elektrikli versiyonlar resmi olarak yolda bulunuyor. Eğer kaçırdıysanız şirket geçtiğimiz günlerde Qashqai ve Juke için tamamen elektrikli versiyonların yol haritasında olduklarını doğruladı. Bu araçların firmanın İngiltere’deki Sunderland fabrikasında üretileceği açıklanırken, şirketin bu konuda 3 milyar sterlinlik bir yatırım yapacağı da resmi olarak aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Nissan GT-R R34 ve GT-R R35 yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV