reklamı kapat

POPÜLER

Asla tükenmeyen mürekkepsiz kalem: Pen Type-B

Giderek daha az kullanılır bir hal alan kalemler kimileri için hala vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Ancak tükenmez ismiyle andığımız kalemlerin hiç beklenmedik anda bitmesi veya mürekkebin akması büyük problemlere neden olabiliyor. Pen Type-B isimli proje ise eski usülleri sevenlere ömürlük bir kalem sunuyor.

Kickstarter kampanyası başlatılan bu ürün aslında Pen Type-A’nın devam projesi niteliğini taşıyor. Asla tükenmeyen kalem olarak adlandırabileceğimiz bu tasarımda titanyum kullanılıyor. Pen Type-A’nin aksine bu sefer kalemin gövdesi de tamamen titanyum kaplı. Bu sebeple kalem gerçek anlamda tükenmemenin yanı sıra oldukça hafif. Cebinizde veya çantanızda taşırken ekstra bir ağırlık hissettirmiyor.

Kalemin tasarımı ise oldukça şık ve basit. Bu ince kalemin neredeyse boyuyla aynı uzunlukta bir kapağı bulunuyor. Bu kapak hemen kalemin arkasına yerleştirilerek yazma işlemine başlanabiliyor. Yıpranma veya eskime gibi sorunlarla karşılaşmayan bu kalem ileride çocuklarınıza veya torunlarınıza ilk günkü güzelliğiyle aktarabileceğiniz bir yapıya sahip. Amerika’da üretilen kalemin üzerinde herhangi bir marka logosu da yer almıyor. Bu durum kalemin daha şık bir havaya sahip olmasını sağlıyor.

Kickstarter Gold kapsamında kampanyası başlatılan bu tükenmez kaleme sahip olmak için 140 doları gözden çıkartmak gerekiyor. Che-Wei Wang ve Taylor Levy tarafından tasarlanan kaleme dair görüntüleri haberimizin girişinde bulabilirsiniz