reklamı kapat

POPÜLER

tükenmez kalem LIBRA

Mürekkep kullanmayan gerçek “tükenmez” kalem [Video]

Mürekkeplerden arınmış bir tükenmez kaleme ne dersiniz? Gerçek tükenmez kalem LIBRA, ilhamını Leonardo da Vinci’den alıyor.

Her tükenmez kalemi bekleyen hazin son mürekkebin bittiği anla geliyor. Ne yazık ki tükenmez kalemler de tükenebiliyor. LIBRA ise kullandığı özel yöntem ile mürekkep derdini ortadan kaldırıyor ve kalemi gerçekten tükenmez hale getiriyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan LIBRA kalemler siyah, gümüş ve altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor. Oval tasarım, kalemin tutma noktasına doğru kalınlaşarak daha rahat bir tutuş deneyimi amaçlamış. Kalemin ucunu açmak içinse herhangi bir mekanizma bulunmuyor çünkü kalemin ucunu açmanıza gerek olmuyor. Kalem mürekkepsiz olduğu için leke bırakmayacağından ucunun kapatılmasına da ihtiyaç duyulmamış.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ethergraf tekniği

Kalemler Ethergraf tekniğinden güç alıyor. Leonardo Da Vinci’den esinlene bu teknik kağıt ve metalin sürtünmesiyle ortaya çıkan oksitlenmeden besleniyor. Böylelikle kullanıcılar herhangi bir mürekkebe ihtiyaç duymadan kalemle yazı yazabiliyor. İtalyan tasarımcı Marco Schembri’nin imzasını taşıyan kalemler aynı zamanda koleksiyonerler için de ilginç birer seçenek oluyor. Ethergraf tekniğiyle ilgili daha detaylı bilgiye Pininfarina Segno’nun resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. Tekniğin detaylı anlatımı haberin üzerindeki videoda da yer alıyor.

YORUMLAR