reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sanal kokpit teknolojisiyle hiç olmadığı kadar iddialı; 2019 Audi A1 kullanıcı deneyiminde fark yaratacak

Tanıtım etkinliğinin düzenleneceği şehri işaret ederek yeni kokpitinden detaylarıyla karşımıza çıkan 2019 Audi A1 heyecanı da resmen başlamış oldu.

Audi’nin ürün gamında giriş seviyesi rolünü üstlenen A1, bir süredir yoğun kamuflajlı olarak test sırasında kameralara yakalanmakla meşguldü. Q8 ile birlikte en tepe noktasına yeni bir üye ekleyen marka, binek segmentte de A8’den başlayıp geriye doğru saymayı sürdürüyor. Yeni jenerasyon A1’i bu bağlamda yıl sonuna doğru Barselona‘da düzenlenecek özel bir etkinlik kapsamında tanıtacak olan Audi, araçla ilgili resmi ipuçlarını da vermeye başladı. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan ilk detayla birlikte tamamen yenilenen kokpitiyle ilgili ilk özellikleri görme imkanına eriştiğimiz A1, sanal kokpitinin yanında son jenerasyon multimedya ekranıyla da kullanıcıları memnun edecek.

Zenginliğin ibareleri

Paylaşılan tek kare görsellerde ana hatlar dışında görülecek çok şey olmasa da bizlere resmin bütünü için fikir yürütme imkanı tanıyor. Hava çıkışlarının çevresinde yer alan renk ile bizlere kişiselleştirme seçenekleri bazında zengin olacağının sinyalini veren A1’de ayrıca, ön koltuktaki yolcular için sıcaklık ayarı ve küçük ekranlı otomatik klima kontrol sistemi dikkat çekiyor. Audi’nin A6, A7 ve A8 gibi modellerde yer verdiği üçüncü ekrana yer verme ihtimali de bu ipuçları üzerinden pek mümkün gözükmüyor. Şu ana kadar sadece kamuflajlı olarak gördüğümüz dış tasarım detaylarıysa, markanın diğer üyelerinde gördüğümüz tek parça ön panel üzerine şekilleniyor. Kaputunun altında üç ve dört silindirli motorlarla gelecek olan 2019 Audi A1 ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.