reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tanıtımına sayılı günler kala 2019 Audi Q3 resmi ipuçlarıyla karşımızda [Video]

Bu hafta içerisinde tüm dünyanın karşısına çıkacak olan 2019 Audi Q3, markasının yeni tasarım detaylarından nasibini fazlasıyla alacak.

Audi, yeni jenerasyon A8 ile birlikte başlangıcını yaptığı yeni jenerasyon dönüşüm hamlelerinde kısa süre içerisinde çok ciddi yol aldı. Bu süreçte A7 ve A6 gibi iki önemli modelini daha podyuma çıkartan marka, her geçen gün daha da kızışan SUV sınıfında da bu atağını sürdürüyor. Özellikle Volvo’nun XC40 ile giriş yapmasıyla birlikte işin daha da çığırından çıktığı kompakt sınıf, Audi için çok daha önemli bir hal aldı. Nitekim marka mühendislerinin 2019 Audi Q3 ile birlikte gerçekleştirdikleri hazırlıkların ne yönde olduğunu net bir çizgide göreceğiz. Son olarak A1’in yeni jenerasyonunu sunan Audi, Q3’ü de yepyeni bir jenerasyonla meraklılarıyla buluşturacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önümüzde duranlar

Bugüne kadar gelen süreçte kamuflajlı olarak pek çok kez kameralara yakalanan Q3, Audi’nin paralogue felsefesi üzerine şekillendirdiği kaslı ve belirgin dili taşıyor. Kaynaklardan gelen resmi detaylarla birlikte bizleri çok daha çağın gerekliliklerini karşılayan bir otomobil bekliyor. Audi cephesinden beklenen en önemli değişimlerin bir kısmını da kokpit oluşturuyor. Altyapı konusunda da önemli değişimlerin yaşanmasını beklediğimiz Q3’ün kaputunun altında Türkiye pazarındaki kullanıcılar için daha ulaşılabilir seçenekler yer aşacak. Bu aşamada karşımıza çıkan ilk iki parça 1,5 litrelik benzinli ve 2.0 litrelik dizel üniteler. Hibrit versiyonu için de dedikoduların var olduğu araçta, saf elektrik menzilinin ailenin diğer üyelerinde görüldüğü gibi 50 kilometre bandında olması bekleniyor. 25 Temmuz‘da tanıtılacak olan 2019 Audi Q3 ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video