reklamı kapat

POPÜLER

Kokpit de detaylandı; 2019 Audi A1 tanıtımı aratmayan sızıntı görselleriyle karşımızda

İspanya’da düzenlenecek tanıtımı öncesinde oldukça geniş bir sızıntıyla karşımıza çıkan 2019 Audi A1, meraklılarını memnun edecek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ipucu görselleri üzerinden mesajlarını vermeye başlayan 2019 Audi A1, Barselona’da tüm dünyanın karşısına çıkmak için gün sayıyor. Markanın üst ürün gruplarında yer verdiği pek çok önemli donanımdan mahrum bırakmayacağını açıklamasıyla beklentilerimizin önemli oranda arttığı model, bugün beklenmedik bir şekilde sızıntı görselleriyle gündeme geldi. Tanıtımı aratmayacak nitelikte olan fotoğraflarıyla kokpitiyle ilgili de tüm detayları öğrenme fırsatına eriştiğimiz A1’de, A8 başta olmak üzere ailenin diğer üyelerinde gördüğümüz dijital kokpit teknolojisini eksiksiz sekilde deneyimlemek mümkün olacak.

Bu zamana kadarki en donanımlı A1

Belçika merkezli Autotijd tarafından servis edilen fotoğraflarda iç tasarımda olduğu gibi dışarıda da Audi’nin son jenerasyon karakterinin başarılı şekilde uygulandığını görüyoruz. Ebatlarının da etkisiyle daha çok Q2’yi anımsatan modelde, altıgen formlu ızgara ve L formlu ışıklandırma grubu demirbaşlar arasında yer alıyor. S Line donanım paketinden ötürü; sportif tamponlar, difüzör, jant seti ve egzozlarla çok daha göze hoş bir A1 bizleri bekliyor olacak.

İçeriye girdiğimizde de Audi Sanal Kokpit teknolojisinin sürücü ve multimedya ekranlar üzerinden, A6, A7 ve A8’de olduğu gibi en büyük farkı yaratacağını görebiliyoruz. Motor bölümünde 1.0 litrelik üç silindir ve 1,5 litrelik dört silindir makineleri taşımasını beklediğimiz A1, performans odaklı S1 versiyonunda ise 2.0 litrelik motorla 250 beygirin üzerinden bizleri selamlayacak. Bu ayın son çeyreğinde kademeli olarak Avrupa satışlarına başlanacak olan araçla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.