reklamı kapat

POPÜLER

Starbucks

Starbucks “imzalı” yeni ödeme yöntemi: Tükenmez kalem [Video]

Starbucks Japonya’da kahve severler için ilginç bir ödeme yöntemi başlatmak üzere. Kahve siparişinizi kaleminizle ödemek ister miydiniz?

Popüler kahve zinciri Starbucks, her ne kadar son aylarda Game of Thrones kriziyle gündeme gelse de; şimdilerde Japonya yeni bir ödeme yöntemini işleme sokuyor. “Starbucks Touch: The Pen” isimli yeni bir ürün tanıtan kahve zinciri, ödeme için kredi kartı ya da telefonu fazla sıkıcı bulanlara “işlevsel” bir çözüm getiriyor. Firmanın bu çözümü ise aslında bir tükenmez kalem. Starbucks’ın “Touch” ailesinin en yenisi olan bu tükenmez kalem standart işlevinin yanı sıra NFC teknolojisiyle donatılıyor. Dijital cüzdanınıza bağlı olan kalemi temassız ödeme alanına götürerek siparişinizin ödemesini gerçekleştirebiliyorsunuz. Sistem Starbucks’ın kartlarında da yer alan FeliCa teknolojisinden güç alıyor. Aynı zamanda bu teknoloji Japonya’da da kartsız ödemelerde hayli yaygın olarak kullanılıyor. Touch ailesinde kalem dışında akıllı telefon kılıfı, termos ve bir de mini cüzdan yer alıyor.

Starbucks

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Starbucks siparişini tükenmez kalemle ödeme

Gümüş, beyaz ve mat siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunan tükenmez kalem, standart bir tasarımla geliyor. Kalemin ön tarafında yer alan metal tutacağının altında ise kahve damlası tasarımına yer verilmiş. Kalemin yan tarafında da elbette kahve zincirinin imzası da unutulmamış. Tabii kalemin kahverengi mürekkeple geldiğini de belirtelim. Aynı zamanda mürekkebin bitmesi durumunda basit bir şekilde yeni mürekkep dolumu da gerçekleştirilebiliyor.

25 Eylül’den itibaren satışı başlayacak olan NFC’li kalemler yaklaşık 37 dolar fiyatla kullanıcılarla buluşuyor. Kalem satın alındığında yaklaşık 9,5 dolar ön yüklü parayla geliyor. Kalemin çalışma mekanizmasını gösteren videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.