reklamı kapat

POPÜLER

Assassin’s Creed ile geçmiş, günümüzle buluşuyor

Yüzlerce yıl öncesine ait fotoğrafları günümüz modern dünyasına taşıyan “Önce & Sonra” akımı, Assassin’s Creed Unity ile farklı bir bakış açısı kazanarak oyunlara sıçradı.

Daha önce ilgi çekici ya da doğal afetlere uğramış yapılarda karşılaştırmalı fotoğraflar çektiğini belirten grafik menajeri ve oyun tutkunu Damien Hypolite, bu çalışmasını bir üst seviyeye taşıyarak sanal dünya ile günümüz arasında bağ kurmayı başarıyor. Öyle ki Fransız Devrimi zamanında geçen Assassin’s Creed Unity‘deki ünlü mekanların yüksek çözünürlükte ekran görüntülerini alan Hypolite, daha sonra bisikletine atlayarak modern Fransa’da tura çıktığını ve ilgili yerleri yeniden keşfettiğini dile getiriyor.

log_1
Oyunun gerçekçiliği ve Paris mimarisindeki kalitenin kendisini cezbederek teşvik ettiğini söyleyen grafik menajeri, birkaç gün süren turun neticesinde hayranlık uyandıran karelere imza attığını ifade ediyor. Böylelikle henüz fotoğrafçılığın tam anlamıyla icat edilmediği döneme, 1790’lara uzanan görüntüler, günümüz dünyasıyla dolaylı da olsa harmanlanıyor.

log_14 log_2 log_3 log_4 log_5 log_6 log_7 log_8 log_9 log_10 log_11 log_13

İLGİLİ HABERLER