reklamı kapat

POPÜLER

Tamamen kağıttan yapılan oyun [Video]

Yeni nesil oyunlar grafikleri maksimuma çıkararak birbirleriyle mücadele yapadursun, State of Play adlı 6 kişilik bir stüdyo tarafından geliştirilen bulmaca oyunu Lumino City‘nin tamamen el yapımı olan ve kağıtlardan oluşan dünyası oldukça büyüleyici görünüyor.

3 yıldır üzerinde çalışılan, oyun dünyasındaki her şeyin elle yapıldığı Lumino City‘de keşfedilecek çok fazla mekan bulunuyor. Evlerin, sokak lambalarının ve bahçelerin bulunduğu dünyanın ortasında ise yine el yapımı büyük bir su değirmeni yer alıyor. “Oyunun yapımına başladığımızda çok keyif almıştım ve oyun üzerinde 3 yıl çalışabilirim şeklinde bir şaka yapmıştım. Ancak yıllar sonra bu söz gerçek oldu” şeklinde konuşan oyunun kreatif direktörü Luke Whittaker, el yapımı oyunun her aşamasının uzun sürdüğüne dikkat çekiyor.

luminocity
Stüdyo daha önce Lume adı verilen bir oyun ile karşımıza çıkmıştı. Yine kağıtlarla yapılan oyun yeni piyasaya sürülecek yapıma nazaran çok daha kısa sürüyordu. Whittaker’ın söylediğine göre başta yeterli kaynakları olmadığı için ve oyunu tamamlayıp tamamlayamayacaklarını bilmedikleri için hikayenin bir kısmını oyuna çeviren ekip, ikinci oyun Lumino City ile hikayeyi kaldığı yerden devam ettirecek.

Oyunun yapımındaki en zor kısmının oyun içerisindeki her şeyin doğal gözükmesini sağlamak olduğunu belirten Whittaker, animasyonları ve ışıklandırmayı tam istendiği gibi yapmanın uzun zaman aldığını söyledi.
lumino
3 Aralık tarihinde piyasaya sürüleceği duyurulan oyunun PC’nin yanı sıra mobil platformlar için de satışa sunulması bekleniyor.
VİDEO