reklamı kapat

POPÜLER

Assetto Corsa Mobile

Assetto Corsa Mobile, iPhone ve iPad için çıktı [Video]

Yarış oyunlarına ilgi duyup Assetto Corsa ismini duymayan sanıyoruz yoktur. İşte bundan ilham alan mobil sürüm iPhone ve iPad için çıktı.

Assetto Corsa Mobile, iPhone ve iPad için 46,99 TL‘lik fiyat etiketiyle elde edilebilir hale geldi. Firmanın açıklamasına göre buradan indirilebilen oyunda 6 farklı mod, tamamen lisanslı 59 farklı otomobil ve 9 farklı pist yer alıyor.

Zaman ve hava durumu değişimi gibi özellikleri de olan ACM, genel olarak güzel grafiklere sahip ve mobil yarış tutkunlarını memnun edecek gibi görünüyor.

Brands Hatch, Laguna Seca ve Imola gibi efsane pistlerde büyük mücadelelere girilecek yapım, Abarth, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Porsche ve Toyota imzalı araçlar ile farklı türlerde yarış deneyimi sunacak.

Peki Android? Firma açık olarak şu an için ACM’yi Android’e getirme gibi bir planları olmadığını belirtiyor. Bu durum elbette üzücü ve büyük bir kitlenin dışarıda kalacağı anlamına geliyor.

Kısa süre önce de Assetto Corsa Competizione gündem olmuştu

Firmanın sevilen resmi “GT World Challenge” simülasyonu, bilinen kısa adıyla ACC, kısa süre önce gündeme geldi çünkü oyun için yeni nesil konsol güncellemesi duyuruldu.

Oyun 24 Şubat 2022 tarihinde Xbox Series X, Series S ve PlayStation 5 için tam uyumlu hale getirilecek. ACC’yi hali hazırda alanlara ücretsiz olacak güncelleme ile oyun 60 FPS çalışır hale gelecek.

4K özelinde grafik artışı getirecek güncelleme, kişilere ücretsiz online lobilerde yarışma şansı da sunacak. Yeni nesil konsollarından gücünden ciddi şekilde yaralanır hale gelecek ACC, “simülasyon” dünyasında genel olarak çok sevilen yapımlar arasında.