reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Vantage S’e Formula 1 dokunuşu

21 Şubat 2017

Yakın zamanda hiper otomobil için bir araya gelen Aston Martin ve Red Bull Racig ekibi bu sefer özel üretim Vantage modelleriyle bu ortaklığı kutluyor.

Son olarak 0‘dan 200‘e 15 saniyede erişebilen hiper otomobil AM-RB 001 ile adını duyduğumuz Aston Martin-Red Bull Racing ortaklığı bugün yine çok özel bir otomobille karşımızda. Yol versiyonlarının yanı sıra Formula 1 ile pistte de ortak projelere imza atan ortaklığı taçlandırmak için harekete geçen ekip V8 ve V12 olmak üzeresınırlı sayıda üretilecek iki farklı Vantage versiyonunu kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Standart Vantage tasarımına yapılan karakteristik imza değişiklikleri bulunan modellerde karbon fiber dokunuşlar da oldukça dikkat çekiyor.


Red Bull Racing ekibinin dünya üzerinde bilinen en derin nokta olan Mariana Çukuru‘ndan esinlenerek belirlediği mavi rengin standart olarak sunulduğu versiyonlarda gümüş renk seçeneği opsiyon olarak seçilebiliyor. Özel versiyona özel olarak sunulan gövde renginin yanı sıra ön ızgara, fren kaliperleri ve kapı çıtalarında sarı ve kırmızı olarak belirlenen dokunuşlarla da aracın özel bir versiyon olduğu net bir şekilde görülebiliyoruz.


Renk seçeneklerinin yanında modellerde yapılan değişimlere göz attığımızda ön tampon lipi, difizör, aynalar ve ızgaranın tamamen karbon fiber parçalardan yapıldığını görüyoruz. Dışarıda gözle görülür şekilde yer verilen bu detaylar içeride de fazlasıyla karşımıza çıkıyor. Deri koltuklarla birlikte Alcantara direksiyonun yer verildiği Vantage S’lerde herhangi bir mekanik modifikasyon bulunmuyor. Bu da sekiz silindirli 4.7 litrelik versiyonun 430, on iki silindirli 5.9 litrelik versiyonunsa 565 beygir güce sahip olduğu anlamına geliyor. Fiyatla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmayan Aston Martin’in özel versiyon V8 ve V12 Vantage S’ten toplamda sadece 20 ile 30 adet civarında üretmesi bekleniyor.

YORUMLAR