reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Rapide AMR
Aston Martin Rapide AMR

Türkiye’de sadece 1 adet satılacak lüks sedan: Aston Martin Rapide AMR

Aston Martin lüks sedan otomobili Rapide AMR modelini Türkiye’de satışa sunuyor. Teknolojisini ve ilhamını motor sporlarından alan ”Rapide AMR” modelinden yalnızca 210 adet üretildi.

Atmosferik motora sahip lüks bir sedan olarak karşımıza çıkan modelde 6.0 litre hacimli V12 motor bulunuyor. 603 beygir güç üreten otomobil 630 Nm‘lik tork üretiyor. Dörtlü egzoz sistemine sahip olan otomobilde ön lip, arka difüzör, spoyler gibi ekstra aerodinamik unsurlar karbon fiberden üretilmiş durumda. Saatte 100 kilometre hıza 4,4 saniyede ulaşabilen otomobilde 21 inç büyüklüğünde jantlar kullanılıyor. Ultra yüksek performanslı Michelin Super Sport lastiklerin tercih edildiği otomobilin standart donanımında karbon seramik frenler bulunuyor. Rapide AMR, standart bir Rapide S’ten 10 mm daha alçak. Üç aşamalı adaptif amortisörleri ile yeni modelin daha dinamik olduğu belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yalnızca 210 adet ile sınırlı olan Rapide AMR, üç farklı tasarım şemasında satışa sunulacak. Standard ve Silhouette şemaları, dört renk ile otomobil meraklılarıyla buluşacak. Standard şema; ön lipe, eşiklere ve arka difüzöre AMR Lime vurguları eklerken Silhouette şeması; Lime vurgularından kaçınıyor ve bunun yerine China Grey veya Clubsport White renklerinde kontrast bir şerit ekliyor. Signature şeması ise belirgin bir AMR görünümü için Stirling Green boyasıyla Lime vurguları ve çizgisiyle eşleşiyor.

Aston Martin Rapide AMR modeline Türkiye’de sadece bir kişi sahip olabilecek

D&D Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, yarış takımına layık dört kapılı “Rapide AMR”ın Aston Martin Turkey İstanbul Yeniköy’deki Showroom’unda sergilendiğini açıkladı:

“Aston Martin Turkey olarak Rapide AMR’dan 1 adet de bizim stoğumuzda var. Araç, Onyx Black renginde. Dünyadaki 210 adet sınırlı üretim araçtan birini Aston Martin Turkey Yeniköy Showroom’unda görücüye çıkarmaktan mutluyuz. Türk koleksiyonerlerin beğenisine sunuyoruz. Türkiye’deki tek, ‘Onyx Black’ rengindeki ‘Rapide AMR’ı gelip yakından görebilirsiniz.”

İlginizi çekebilir

Yeni Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı