reklamı kapat

POPÜLER

Aston Martin Rapide E

İşte beklenen lüks elektrikli; karşınızda Aston Martin Rapide E [Video]

Uzun süredir merakla beklenen firmanın ilk tamamen elektrikli otomobili Aston Martin Rapide E, 2019 Şangay Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıktı.

Otomobil dünyasının en ikonik markalarından Aston Martin, geleceğe adımını Rapide E modeli ile atıyor. Tam dört yıldır gündemde olan otomobil, lüks elektrikli otomobil dünyasının en çok dikkat çekenlerinden olacak izlenimi oluşturuyor. Tasarımsal olarak firmanın alıştığımız çizgisini devam ettiren Aston Martin Rapide E, görebileceğiniz üzere oldukça büyük bir otomobil. Geleceğe ve elektriğe vurgusunu hem içinde hem de dışında kullanılan mavi detaylar ile koyan araç, çok güzel tasarlanan devasa jantlar üzerinde oturuyor. Firmanın yeni St Athan tesisinde üretilecek tamamen elektrikli otomobil, 65 kWh pil sistemiyle tek şarjla 320 km yol yapabiliyor. Arka aksa yerleştirilen çift motorla tam 600 beygirden fazla güç üreten Rapide E, 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyenin altında çıkabiliyor. Performans konusunda oldukça iddialı görünen modelin, 800V şarj desteği de bulunuyor. Standart 400V ile yapılacak 1 saatlik şarj araca 300 km menzil getiriyor. Bu tarz bilgiler ve aracın diğer detayları hazırlanan özel uygulamadan anlık olarak takip edilebiliyor.

Aston Martin Rapide E
Aston Martin Rapide E
Aston Martin Rapide E
Aston Martin Rapide E
Aston Martin Rapide E
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aston Martin Rapide E geleceğin otomobillerinden

Analog yerine 10 inç ekranın yer aldığı dijital gösterge takımına sahip olan tamamen elektrikli otomobil, “GT, Sport ve Sport+” olmak üzere üç farklı sürüş modu getiriyor.  Satış fiyatı henüz açıklanmayan araçtan sadece 155 adet üretileceği belirtiliyor. Bu açıdan gerçek yollarda çok fazla görülmeyecek araç, firmanın geleceği için güzel görünüyor. Aston Martin elektrikli otomobil pazarında ayrıca alt marka Lagonda ile de aktif olarak yer alıyor.