reklamı kapat

POPÜLER

Asus 32 inçlik 4K monitörünü tanıttı

Tayvan’ın teknoloji devi Asus, bu yılın başında duyurduğu 28 inçlik 4K monitörden sonra 4K teknolojili yeni monitörünü duyurdu. Bu kez günlük kullanıcılar yerine yarı profesyonel kullanıcıları hedef alan firmanın yeni monitörü 32 inç olacak.

32 inçlik ProArt Monitör PA328Q, 3840×2160 çözünürlüğe sahip. 10 bit renk derinliğiyle fabrika çıkışlı renk kalibrasyonuna sahip olan ProArt PA328Q, sRGB renk yelpazesi ile 350 cd/m² parlaklığı destekliyor. Arka tarafında üç adet HDMI girişi (biri yerleşik MHL 3.0’la) bulunan monitörde, bir adet DisplayPort 1.2, bir Mini DisplayPort 1.2 ve dört adet USB 3.0 girişi mevcut. Asus monitör ayrıca rahat bir şekilde döndürülüp eğilebildiği gibi, yükseltip alçaltılabiliyor, kısacası kullanıcının ergonomik ihtiyaçlarına her yönden cevap verecek şekilde tasarlamış.

Bugün Computex‘te tanıtılan pek çok cihazda olduğu gibi, Asus ProArt PA328Q’nun ne çıkış tarihi ne de fiyatı konusunda bir açıklama yapıldı. Ancak tahminlere göre bu monitör, Asus’un dördüncü çeyrekte çıkması beklenen 3,799 dolarlık PQ serisi monitörlerinin hemen hemen yarı fiyatına satılacak. ProArt PA328Q yüksek çözünürlüklü monitöre ihtiyacı olan düşük bütçeli kullanıcılar için alternatif bir model oluşturacağa benziyor.

YORUMLAR