reklamı kapat

POPÜLER

Asus ET2400INT

Geçtiğimiz sayıda Hepsi Bir Arada isimli dosya konumuzda yer alan ve başarılı özellikleriyle ön plana çıkan ET2400INT, bu ay test merkezimizdeydi. Dev cüssesiyle ofisimizi basan ve masamızda geniş bir yer kaplayan ET2400INT, piyano siyahı kasasıyla üzerimizde olumlu bir izlenim bırakmayı başardı.

ARA SEGMENTİN GÜÇLÜ OYUNCUSU
23.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ET2400INT, gösterdiği çoklu dokunmatik desteğiyle masaüstü bilgisayarını dokunarak kullanmak isteyen kullanıcıları mutlu edecek bir cihaz. Oldukça kompakt bir yapıya sahip olan ET2400INT, pek çok rakibi gibi yekpare bir gövde ve kablosuz klavye ile fare setinden oluşuyor. Daha önce de yakından incelediğimiz diğer All In One PC’lerde gördüğümüz gibi büyük bir adaptörle gelerek bizleri ters köşeye yatırmayı başaramayan ET2400INT, parlak ekranının arkasında bulundurduğu gizli bölmeyle ise bizleri şaşırttı. Gövdenin arkasında bulunan ve kolayca açılabilen bu gizli bölüm üzerinden ek bellek takviyesi yapabilmenizi sağlayan cihaz, bu özelliği ile ‘kullanım kolaylığı’ hanesine bizden kocaman bir puan alıyor. Bu gizli bölüm sayesinde 8 GB’a kadar bellek takviyesinde bulunabileceğiniz ET2400INT, üzerinde halihazırda 4 GB DDR3 bellek bulunduruyor. Madem cihazın konfigürasyonuna bodoslama girdik, o halde şimdilik buradan devam edelim ve biraz cihazın gücünden bahsedelim. Üzerinde 3.20 GHz hızında çalışan Intel Core i5 650 işlemci bulunduran ET2400INT, işlemcisi itibariyle ara segmentte yer alıyor. Giriş seviyesi ile yüksek performans segmenti arasında bulunan ürün, orta halli bir performans gösteriyor. 1 GB DDR3 Nvidia GeForce 310M ekran kartına sahip olan ET2400INT, ekran kartları arasında üçüncü sınıfta yer alan bu kartıyla üst modellerle kıyaslandığında doğal olarak pek iyi görünmüyor. Özellikle video rendering’de zorlanan ve günümüz oyunlarındaki grafikleri işleyebilme konusunda sıkıntı yaşayan cihaz, detayları azalttığınızda sizinle orta yolda buluşabiliyor. Yani oyunlardaki gölge ve doku gibi görüntü detaylarını azalttığınızda günümüzün popüler oyunlarından haz almanız mümkün. Keza biz ET2400INT’nin inceleme aşamasında Metro 2033: The Last Refuge, Split/Second: Velocity ve Colin McRae: Dirt 2 ile oldukça eğlendik. Bu arada cihazın performansını derinden etkileyen bir özellikten de bahsetmemiz gerek. ET2400INT, Super Hybrid Engine adlı bir teknolojiye sahip. Masaüstünde sağ tarafta görebileceğiniz bir ‘boost meter’ ile size o anki sistem hızını gösterebilen ET2400INT, klavye üzerinden ‘Fn+Space’ kombinasyonunu uygulayarak Super Hybrid Engine teknolojisini ‘High’ veya ‘Super’ şeklinde optimize edebilmenize imkan tanıyor. Sistem kaynaklarını sömürmeniz gerektiği anlarda basılacak bir kırmızı alarm düğmesi gibi heyecan verici olan bu özellik oldukça beğenimizi kazandı. Ancak bu özelliği her kullanmak istediğinizde sistem optimizasyonunu gerçekleştirirken bilgisayarı yeniden başlatması biraz can sıkıcı.

MULTİMEDYA RAHATLIĞI
İki parmağa kadar çoklu dokunma desteği gösteren ET2400INT, dokunma deneyimiyle All In One PC’lere göre başarılı bir performans gösteriyor. Boyutunu istediğiniz gibi ayarlayabildiğiniz sanal klavyeyi kullanmak bir yana, ekranı dokunarak –kolunuz ağrıyana kadar- yönetmek oldukça keyifli. Klavye ve mouse ise, gerek kablosuz olmaları, gerekse de tasarımları itibariyle konforlu bir kullanım sağlıyor. 23.6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ET2400INT, ekranının hemen üzerinde görüntülü görüşmeler için bir web kamerası bulunduruyor. Bu web kamerasını desteklemek için sahip olduğu multimedya uygulamaları arasına Eee Cam adında bir yazılım da ekleyen ET2400INT, ayrıca kullanıcılara dokunma deneyimini derinden yaşatmak üzere pek çok uygulamaya daha ev sahipliği yapıyor. Eee Cinema adındaki bir arayüz altında onlarca uygulama bulunduran cihaz, multimedya krizine girmiş olan kullanıcıları bu bölüme davet ediyor. Film, video, fotoğraf ve müzik gibi başlıca multimedya öğelerinin yanı sıra dokunarak resim yapabilmeniz veya oyun oynayabilmeniz için keyifli bölümlere de bu arabirimde yer veriyor.

SONICMASTER İLE SES KEYFİ
Geniş ekranıyla keyifli bir oyun ve film deneyimi yaşatabilen ET2400INT, bu keyfi ses desteğiyle de körüklüyor. Daha önce Asus NX90’da da karşılaştığımız SonicMaster teknolojisini özellikleri arasında bulunduran ET2400INT, bu sayede ses konusunda da kaliteyi elden bırakmıyor. SonicMaster arabirimi üzerinden ses netliği, surround ve bas gibi detayların üzerinde değişiklikleri gerçekleştirebilmenize imkan tanıyan ET2400INT, büyük ekranının hemen altında yer verdiği gizli hoparlörleriyle kusursuz sese ulaşmanızda size yardımcı oluyor.

AGRESİF TASARIM
Asus ET2400INT
ET2400INT, sert hatlarıyla beğeni topluyor

BELLEK DESTEĞİ
Asus ET2400INT
Bu kapak altındaki gizli bölümü kullanarak bellek takviyesinde bulunabilirsiniz

KABLOSUZ KONFORU
Asus ET2400INT
Kablosuz klavye ve mouse konforlu bir kullanım sunuyor

BAŞARILI PERFORMANS
Asus ET2400INT
ET2400INT, ekranıyla başarılı görüntü sergiliyor

ESNEK STANT
Asus ET2400INT
Cihazın arkasında bulunan stant esnek bir kullanım vadediyor

GÜÇLÜ LOGO
Asus ET2400INT
ET2400INT’nin sırtında güçlü bir Asus logosu bulunuyor

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Super Hybrid Engine ve SonicMaster teknolojisi, dokunmatik ekran, uygulamaları, başarılı performans.

EKSİLER
Blu-ray yok, Super Hybrid Engine’in sistemi yeniden başlatması.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi
• Windows 7 Home Premium

İşlemci
• Intel Core i5 650 3.20 GHz

Ekran
• 23.6 inç Multi-Touch Screen (1920×1080)

Ekran Kartı
• Nvidia GeForce 310M 1 GB DDR3

Bellek
• 4 GB DDR3

Sabit Disk
• 1 TB

Optik Sürücü
• Super Multi DVD

Bağlantılar
• USB (6 adet), HDMI in
• Ethernet, D-sub, kart okuyucu
• Kulaklık, Wi-Fi

Ses Çıkışı
• Stereo hoparlörler

Boyutlar
• 582 x 495 x 51 mm

Ağırlık
• 12.7 kilogram