reklamı kapat

POPÜLER

DJI’a rakip 4K video kaydedebilen drone [Video]

Geliştirdiği üst seviye drone’lar ile tanınan ve DJI ile büyük bir rekabet içerisinde olan Yuneec, üst seviye bir cihaza göre uygun fiyata sahip olan ve özellikleriye drone tutkunlarının ilgisini çekebilecek yeni drone’u Typhoon H’yi tanıttı.

6 motora ve çıkarılabilir ayaklara sahip olan drone’da 360 derece çekim yapabilen bir kamera yer alıyor. Yuneec‘in belirttiğine göre 6 motor sayesinde drone akıcı bir şekilde uçabiliyor ve havada stabil kalıyor. Motorlardan ikisi arızalansa bile drone güvenli bir şekilde yere iniş yapabiliyor. Fiziksel kontrol tuşlarına sahip Android tabanlı bir kontrol cihazına sahip olan Typhoon H; Orbit, Point of Interest, Curved Cable ve Journey gibi profesyonel modları da bünyesinde barındırıyor.

Opsiyonel olarak cihaza eklenebilen Intel’in RealSense kamerası ile drone’un nesneleri algılayarak olası çarpışmaları otomatik olarak engellemesi sağlanıyor. 12 megapiksel çözünürlüklü kameranın 4K çözünürlüğünde video çekimi yapabildiği belirtiliyor. 1.799 dolar fiyat etiketine sahip drone’un çıkış tarihi henüz bilinmiyor.

YORUMLAR