reklamı kapat

POPÜLER

DJI’ın 4K video kaydeden drone’u ön siparişte [Video]

Geliştirdiği üst düzey drone’lar ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran DJI, yeni uçan aracı Inspire 1 ile drone’lar arasındaki rekabeti iyice kızıştırıyor.

DJI’ın en son teknoloji ile donattığı bu drone’un 1/2,13 CMOS sensöre sahip olan kamerası, 24 fps ve 30 fps’de 4K video çekebiliyor ve 12 MP kamerası ile kaliteli fotoğraf kareleri yakalayabiliyor. Gövdeye üç noktadan bağlı olan kamerada ayrıca optik görüntü sabitleme özelliği de bulunuyor ve böylece her koşulda sabit video çekimi yapabilmek mümkün hale geliyor. Çıkarılabilir kamera yapısı ile istendiği taktirde kamera bir yenisiyle değiştirilebiliyor. 94 derece geniş açılı lense sahip olan drone, ayrıca 360 derece çekim yapabiliyor ve istendiği taktirde kamerada farklı filtreler kullanılabiliyor.

inspire
Inspire 1’in kontrol cihazı da önceki modellere göre bir hayli geliştirilmiş. Uzaktan kumanda ile hem drone kontrol edilebiliyor, hem de kamera istenen şekilde hareket ettirilebiliyor. Ayrıca istenirse iki kumanda aynı anda kullanılabiliyor ve bir kumanda ile drone, bir diğeri ile kamera kontrol edilebiliyor.

DJI’ın bu oldukça gelişmiş yeni drone’u Inspire 1, iki farklı seçenekle ön siparişe açılmış durumda. Tek kumandalı versiyon 2899 dolar, iki kumandalı versiyon ise 3399 dolar fiyat etiketine sahip.

Inspire 1’ın 4K çözünürlüğünde çektiği videoya haberin devamından göz atabilir ve buradan drone’un satış sayfasına ulaşarak detayları inceleyebilirsiniz.

VİDEO