reklamı kapat

POPÜLER

Asus Lamborghini VX6S incelemesi

Asus’un Lamborghini tasarımlı netbook’u Eee PC VX6S, yenilenen işlemciyle geri döndü. Oysa uzaklaşalı gerçekten çok uzun zaman olmuştu. Yenilenen işlemci sınıf atlamıyor; ilk tanıtıldığında üzerinde Intel Atom D525 işlemci bulunduran ve netbook kategorisinde bulunan VX6S’nin yeni işlemcisi Atom D2700. 4 GB RAM’i, 1366×768 piksel çözünürlüklü 12,1 inçlik ekranı ve AMD Radeon HD 6470M ekran kartı bulunuyor.

PARLAK KASA
Asus VX6S, Lamborghini’nin tasarımına sahip. Kapak, turunucu renkte. Dış kaplamanın altında, içinde hafif parıltılar yayan tanecikler bulunan bir turuncu kullanılmış. Üzeri, Lamborghini yüzeyi gibi parlak. Ortada Lamborghini logosu bulunuyor. Lüks, spor otomobil havası vermek için tasarımını şekillendiren arkadaşlar bazı keskin çizgiler, griler ve siyahlar kullanmış. Bilgisayarın klavyesi, ayrık tuşlardan oluşuyor. Bilek bögesinin deri kaplaması, otomobillerin ön konsolunun kaplamasıyla aynı hissi veriyor. Netbook’lara uygun, minik bir touchpad; touchpad’in tuşları üzerindeyse uyku, şarj durumu, kablosuz gibi bazı belli başlı uyarıları gösteren bildirim ışıkları yanıp sönüyor. Touchpad’in üstü cam gibi pürüzsüz. Çimdik hareketi ve iki parmakla kaydırma gibi jestleri üzerinde kullanabiliyorsunuz. Netbook’un yaratıcısı Asus, artık bu işi yavaşlatmaya başladı ama bugüne kadar gerçekten iyi işler başardı. Boyutlar küçülünce bağlantı noktalarını sınırlı sayıda tutmaya hevesli üreticiler gibi davranmamış Asus. VX6S’de iki USB 3.0, bir USB 2.0, kart okuyucu, HDMI, VGA ve Ethernet girişleri var.

GÖRSEL VE İŞİTSEL
Asus-AUTOMOBILI Lamborghini Eee PC VX6S, bir önceki versiyonda Atom D525 işlemci kullanıyordu. Artık o işlemcinin yeni nesli, çift çekirdekli Atom D2700’ü kullanan bilgisayarın Intel’in güncellenen teknolojileri sayesinde bazı iyileştirilmiş video yetenekleri kazandığı ortada. Multimedya bilgisayarı değil haliyle ama isterseniz internette HD Lamborghini videoları izleyebilir, tüm gün internette fotoğraflara bakabilir, Bang & Olufsen ICEpower teknolojili hoparlörlerle dinlediklerinizden ve izlediklerinizden daha fazla keyif alabilirsiniz. Yalnız, Lamborghini VX6S’nin çoklu işlemin kralı olduğunu söyleyemeyeceğiz. Bir eleştiri de ağırlıkla alakalı: Elinize aldığınızda özellikle bataryanın bulunduğu yere doğru dengeyi bozan ağırlık, bir netbook için fazla. Lamborghini hızını netbook’tan beklemeyin. Açılışta Lamborghini motoru vınlaması sesi çıkaran bilgisayarın bu özelliğinden bir süre sonra sıkılırsanız BIOS’tan kapatabilirsiniz. Asus’un müşterilerine ücretsiz alan verdiği bulut depolama servisi Asus WebStorage, masaüstünde üstten açılan minik bir çekmece ile ulaşılabilir durumda. USB Charge+ özelliği de korunmuş. USB Charge+, Asus VX6S’niz kapalıyken USB’den şarj olan cihazlarınızı şarj edebiliyor.

İLGİLİ HABERLER