reklamı kapat

POPÜLER

Asus PadFone Infinity, Snapdragon 800 işlemciyle güncellendi

Bu yılın şubat ayında MWC 2013 çerçevesinde tanıtılan Asus PadFone Infinity, yeni versiyonu duyuruldu. Bir önceki versiyonda 1,7 GHz hızında çalışan Snapdragon 600 işlemci kullanan Asus, yeni versiyonda tercihini 2,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemciden yana kullandı. 1920×1080 piksel çözünürlüklü 5 inç Super IPS ekranla gelen cihaz, gücünü 2 GB RAM’den ve  2400 mAh kapasiteli pilden alıyor.

Şubat ayında tanıtılan modelde 16/32 GB dahili depolama alanı seçeneği bulunurken, yeni versiyonda 32/64 GB dahili depolama alanı seçeneği mevcut. Daha önceki versiyonda dahili depolama alanı artırılamıyorken, yeni versiyon sahip olduğu microSD kart desteği ile daha büyük depolama alanına kavuşabiliyor. f/2.0 diyaframlı kamerasıyla 13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen ve 1080p çözünürlüğünde video kaydına imkan tanıyan yeni PadFone Infinity, düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafları iyileştirmek için PixelMaster kamera teknolojisini kullanıyor. Düşük ışık altında PixelMaster otomatik olarak ortamı algılıyor ve kullanıcıya Hi-Light modunu açmasını öneriyor. Bu mod açıldıktan sonra sensör piksel ebadını ayarlayıp, ışık duyarlılığını yüzde 400’e kadar artırıp daha aydınlık arka planlar yaratmaya fırsat tanıyor.

Android 4.2.2 işletim sistemi yüklü gelen yeni PadFone Infinity’de yer alan telefon, Padfone Infinity Station’a yerleştirildiğinde 10,1 inç büyüklüğünde bir tablet olarak işlev görüyor. 150 Mbps’ye çıkabilen indirme hızına sahip 4G LTE bağlantısına da destek veren cihaz, Bluetooth 4.0 ve yakın saha iletişimi (NFC) gibi teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Titanyum siyahı ve platin beyazı renk seçeneklerine sahip cihaz 18890 yeni Tayvan dolarından (640 dolardan) satışa sunulacak. Padfone Infinity Station’ı da satın almak isteyenler ekstradan 7000 yeni Tayvan doları (240 dolar) daha ödeyecek. Yenilenen Asus PadFone Infinity’nin ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil.
Asus PadFone Infinity