reklamı kapat

POPÜLER

Asus, Padfone’un satışına 20 Nisan’da başlıyor

Asus, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısıyla geçtiğimiz günlerde tanıttığı; hem akıllı telefon hem de tablet olarak kullanabilen Padfone‘un satış tarihi ve fiyatlandırmasıyla ilgili bilgiler verdi. Şirket yaptığı açıklamada, cihazın ön siparişlerinin yarın itibarıyla başlayacağını, 20 Nisan’da ise kullanıcıların beğenisine sunulacağını duyurdu. Padfone’un ucuz olacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü sadece akıllı telefonu satın almak isterseniz ödemeniz gereken bedel 610 dolar. Tablet ve telefonun bir arada sunulduğu modelde, stylus kalem ve Bluetooth kulaklık da bulunuyor. Onun satış fiyatı ise 850 dolar. Tabletinizi klavyeyle kullanmak isterseniz ekstradan 130 dolar daha ödemeniz gerekecek. Bu da satış fiyatını 980 dolara çıkarıyor.
Asus Padfone
Hatırlayacağınız gibi akıllı telefonun en önemli özelliği, özel yuvaya sahip tabletle birlikte kullanılabiliyor olması. Padfone bu sayede hem akıllı telefon hem de tablet olarak işlev görüyor. 10,1 inçlik bir tabletin içine yerleşmiş olan 4,3 inç ekranlı akıllı telefon, bu özelliğiyle rakiplerinden ayrılıyor. Dilediğinizde sadece telefon olarak kullanabiliyor veya telefondan aldığınız güçle tablet ekranında çalıştırabiliyoruz. Diğer yandan da tablet, dock ünitesi görevi gördüğünden cihazı şarj ediyor.
Asus Padfone
Cihazın teknik özellikleri arasında 1,5 GHz çift çekirdek hızında çalışan S4 Qualcomm işlemci, 4,3 inçlik qHD (960×540 piksel) AMOLED ekran, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 4G bağlantı seçeneği yer alıyor. 1520 mAh gücünde batarya sahip cihazın inceliği ise yalnızca 9,2 mm. Padfone’un ana kamerası 8 megapiksel, ön kamerası ise 1,3 MP çözünürlük sunuyor. Üzerindeki micro-HDMI çıkışı ise görüntüleri televizyona aktarmanıza olanak sağlıyor.