reklamı kapat

POPÜLER

Snowy winter landscape

ASUS ProArt P16

ASUS ProArt P16, yeni Ryzen AI 300 işlemci ile Türkiye’de ön siparişe açıldı

ASUS ProArt P16, yeni Ryzen AI 300 işlemci ile Türkiye’de ön siparişe açıldı. Modelin fiyatı tam 126 bin TL seviyesinde.

126 bin TL’ye buradaki resmi satış kanalından elde edilebilir hale gelen ürün için Asus Türkiye şunları aktardı: “Creator’lar için üç yeni ASUS ProArt dizüstü bilgisayar, her ortamda yaratıcılığı güçlendirmek için tasarlanmış üç form faktörü ile taşınabilirlik ve gücün benzeri görülmemiş bir kombinasyonunu sunuyor. Sağlam ancak hafif tasarımları, kullanıcıların hayat hikayeleri nereye giderse gitsin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarını sağlıyor. Yeni model serisinde, en yeni Ryzen AI 300 Serisi işlemcilerden biri olan 50 TOPS’a kadar AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemci ve 321 TOPS’a kadar NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü GPU ile güçlendirilmiş 16 inç ProArt P16 kapaklı ve 13 inç ProArt PX13 dönüştürülebilir ve AI özellikli Snapdragon X serisi Platformu temel alan 13 inç PZ13 ayrılabilir yer alıyor. Bu cihazlar, ASUS DialPad, yeni yapay zeka destekli StoryCube ve MuseTree uygulamaları ve ProArt Creator Hub kontrol merkezi de dahil olmak üzere kullanıcının parmaklarının ucundaki tüm yaratıcı araç yelpazesi ile yaratıcılık sürecini kolaylaştıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç ProArt P16 dizüstü bilgisayar, sadece 14,9 mm inceliğinde ve 1,85 kg hafifliğindeki birinci sınıf siyah kasasında son teknoloji bileşenlerle her yerde benzersiz deneyimler sunuyor. AMD Ryzen AI 9 HX 370 işlemciye entegre 50 TOPS NPU ve 321 TOPS’a kadar güç sağlayabilen NVIDIA GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su ile güçlendirilen bu bilgisayar, yaratıcılık, oyun, üretkenlik ve daha birçok alanda gelişmiş yapay zeka iş akışları için üretilen türünün ilk örneği.

GeForce RTX 4070 Dizüstü Bilgisayar GPU’su, creator’lara en iyi 2D, 3D, video düzenleme ve akış uygulamalarında RTX AI hızlandırması sağlıyor. RTX GPU’lar, DaVinci Resolve ile video düzenleme görevlerini 2,5 kat daha hızlı gerçekleştiriyor. Adobe Premiere Pro’nun AI Speech Enhance özelliği 4,5 kat daha hızlı çalışıyor. Autodesk Arnold’da 3D 6 kata kadar hızlandırılmış. Ayrıca ProArt P16, NVIDIA Broadcast, RTX Video ve ChatRTX teknoloji demosu gibi özel NVIDIA AI yazılımlarına erişebiliyor.”

ASUS ProArt P16 yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli